lkoikjlo3-1Wczoraj (4 czerwca br.) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek uroczyście zdał obowiązki komendanta. Pełnił tę funkcję przez 13 ostatnich lat. W szeregach państwowej straży pożarnej służył od 1992 roku. W sierpniu 2005 r. został powołany na stanowisko komendanta PSP w Dębicy.

W ciągu 26 lat był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrną Odznakę za Zasługi w Pracy Penitencjarnej i Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Podczas wczorajszej uroczystości komendantowi wręczono wiele gratulacji i podziękowań. W imieniu samorządowców ziemi dębickiej głos zabrał pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. - Szanowny Komendancie, drogi Wojciechu, chcemy przekazać szczere wyrazy uznania i szacunku dla Twoich osiągnięć. Niech na nowym etapie życia nie brakuje Ci powodów do radości i zadowolenia – mówił Starosta.

• 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

• 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day