888545-cznik-a4-zachdBlisko 29 mln zł będzie kosztować realizacja inwestycji Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy pod nazwą „Budowa mostu przez rzekę Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin – Grabiny wraz z dojazdami”. Przetarg na wykonanie zadania wygrało będzińskie konsorcjum firm: AZI-BUD Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o.

Umowa została już podpisana. Udało nam się zdobyć prawie 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na realizację inwestycji. Będziemy zabiegać o kolejne środki zewnętrzne – mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. Budowa mostu ma potrwać do 15 maja 2019 roku i stanowi drugi etap projektu „Łącznik Węzeł Zachodni A4 – Straszęcin – Dębica”.

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

• 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day