3256424-26„Akcja Segregacja” - pod takim hasłem odbywało się sprzątanie świata 2018 w powiecie dębickim.  Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy zachęcił do udziału w tym proekologicznym przedsięwzięciu młodych ludzi z całego powiatu. W akcję zaangażowali się uczniowie z kilkunastu szkół oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Kolejną edycję powiatowego sprzątania w lasach, którą przeprowadzono w dniach 25 i 26 września br., Starostwo zorganizowało we współpracy z Nadleśnictwem Dębica. Organizatorzy zapewnili uczestnikom akcji transport, rękawice i worki na śmieci, a po ciężkiej pracy zaprosili wszystkich do wspólnego grillowania.

• 19 Paź
    Poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach, Galeria Sztuki MOK Dębica, ul. Akademicka 8, godz. 19:00. All Day

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day