38 005Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2017/2018 odbyło się wczoraj (3 października br.) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Nagrody, medale i dyplomy wręczono w kilku kategoriach. Powiat Dębicki zajął II miejsce za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce za Licealiadę w roku 2017/2018.

Za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej sklasyfikowano prawie 600 szkół podstawowych. Wśród wyróżnionych szkół, na pierwszej pozycji, uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy. Z kolei w kategorii Licealiady brało udział ponad 150 szkół ponadpodstawowych, szóste miejsce przypadło w udziale Zespołowi Szkół nr 2 w Dębicy.

W kategorii gmin - za realizację programu Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej - sklasyfikowano 160 gmin. Najlepszą gminą wiejską została Gmina Żyraków.

Prowadzona była również klasyfikacja wszystkich podkarpackich powiatów. Powiat Dębicki wywalczył sobie w kategorii szkół podstawowych drugie miejsce, a wśród szkół ponadpodstawowych - trzecie. Nagrodę dla Powiatu Dębickiego odebrała Katarzyna Rokosz - Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

• 19 Paź
    Poplenerowa wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach, Galeria Sztuki MOK Dębica, ul. Akademicka 8, godz. 19:00. All Day

• 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day