rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

22 01Już w najbliższą środę (14 października) w „Farfurni” - Gospodarstwie Agroturystycznym i Pracowni Rękodzieła w Zawadce Rymanowskiej - rozpocznie się VIII plener malarski organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Wezmą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego.

 

Nad warsztatem artystycznym młodzieży będą czuwać instruktorzy: Mariola Zając i Ryszard Kucab z dębickiej Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Dziesięcioro młodych artystów, wraz z opiekunami, spędzi w ośrodku trzy dni. Owocem ich pobytu ma być poplenerowa wystawa prac, której wernisaż odbędzie się w Galerii Sztuki MOK.

 

ZOBACZ PROGRAM PLENERU

 

004 011Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje II Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Przyroda Powiatu Dębickiego".

 

Prace należy składać do 15 października 2015 r.

 

CZYTAJ REGULAMIN

160Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje II Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moje spotkania z przyrodą".

 

Prace należy składać do 15 października 2015 r.

 

CZYTAJ REGULAMIN

21 04Wyjątkowy koncert odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Kamil Pękala, Katarzyna Plewniak oraz Łukasz Jankowski zabrali publiczność w zachwycający, pełen wzruszeń świat opery i operetki. Artystyczną ucztę  przygotowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Dębicy.

19 1604.10.2015 r. (niedziela) -  Dom Kultury i Kino „KOSMOS” MOK DĘBICA, ul. Lisa 3, godz. 18.30, cena biletu - 50 zł.

KONCERT GALA
I Cześć - „Oczarowanie” - GRAŻYNA BRODZIŃSKA - sopran, primadonna operetki z towarzyszeniem orkiestry kameralnej pod dyr. Tomasza Chmiela, w programie: pieśni, arie z operetek i musical.
II Część – VaPensiero - WIELKIE CHÓRY OPEROWE - Jan Michalak - bas-baryton, chór Operowy i Orkiestra Symfoniczna Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki we Lwowie pod dyr. IHORA PYLATYUKA, w programie: chóry z wielkich oper G. Verdiego (Nabucco, Trubadur, La Traviata, Don Carlos, Aida).

 

10.10.2015 r. (sobota) - Dom Kultury „Śnieżka" MOK Dębica, ul. Bojanowskiego 18, godz.18.00, cena biletu - 25 zł.

KONCERT MEU FADO
KINGA RATAJ – śpiew z zespołem muzycznym, W programie: portugalskie piosenki fado (życie, energia, miłość… spełnienie).

 

ZOBACZ PLAKAT

17 01Organizatorzy II edycji międzyregionalnego programu "Derby Artystyczne' 2015" zapraszają artystów - malarzy, grafików i fotografików - do udziału w okolicznościowym Programie i prezentacji prac autorskich.

 

ZOBACZ PROGRAM

Starosta Powiatu Dębickiego
serdecznie zaprasza
na Obchody Święta Narodowego
3 MAJA

 


ZOBACZ PLAKAT

15 01

DSC 001Już po raz dziewiąty w Niedzielę  Palmową 29 marca 2015r., Starostwo Powiatowe w Dębicy zorganizowało Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocny. W tym roku  do hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ulicy Ogrodowej zjechały Koła Gospodyń Wiejskich z całego niemalże powiatu dębickiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dębicy, Bobrowej Woli, Brzostku, Dom Dziennego Pobytu, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Seniora, Domy Pomocy Społecznej z Dębicy i Parkosza, przedstawiciele szkół i osoby prywatne, także z sąsiedniego  ropczycko – sędziszowskiego powiatu, w sumie 35 podmiotów.

Zachwycały przygotowane przez uczestników pomysłowe ozdoby i stoły wielkanocne z maślanymi barankami, kraszankami, kołatkami, laskami chrzanu, kołaczami, mazurkami, pękami kiełbas przystrojonych bukszpanem i paleta kolorowych, różnorodnych, bibułowych kwiatów i stoiskach z tradycyjnymi pisankami wykonanymi techniką rytowniczą, batikową, trawiona w kwasie oraz pisanek współczesnych zdobionych kamieniami, malowanych farbami akrylowymi, stosując technikę decupagu we wzory budzącej się wiosny tworząc wielobarwny kalejdoskop wartości i symboliki jakie niosą tradycje Świąt Wielkanocnych.

IMG 4422Etap centralny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach poprzedzony eliminacjami rejonowymi i ogólnopolskimi odbył się w dniach 20-21 marca 2015r, w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Do zawodów przystąpiło 144 uczestników z całego kraju. Uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się także z dziennikarzem RMF FM i TVN24 Konradem Piaseckim, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza. Laureaci, którzy zostali wyłonieni z setek uczniów z całej Polski otrzymali nagrody rzeczowe. Główni laureaci - maturzyści,  otrzymali indeksy na wybraną przez siebie uczelnię. Spieszymy donieść, że na pierwszej z tych list, w szczęśliwej „dwunastce”, znalazła się uczennica Zespołu Szkól nr 2 im. Eugeniusza

Po konkursowych zmaganiach, nastąpiło uroczyste ręczenie nagród. Paulina zajęła 3 miejsce w Polsce, uzyskując  tym samym cenne nagrody rzeczowe, prawo do indeksu w pierwszej kolejności, a także możliwość odbycia stażu w wybranym medium, należącym do grupy Bauer. Na liście laureatów znalazła się również Agnieszka Susz, która znalazła się na 44 miejscu wśród maturzystów  całej Polski. Ona także może się poszczycić zdobyciem  indeksu.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

MG 0001Dnia 25 marca 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. króla Władysława Jagiełły odbyło się podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Poprawnej Polszczyzny „Z językiem polskim za pan brat”. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego i składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 18 marca 2015 r. oraz ustnej (retorycznej), która poprzedziła finał 25 marca. W obydwóch etapach wzięło udział blisko 50. uczniów z całego powiatu. Zakończenie konkursu uświetnił wykład pani dr hab. prof. UR Bożeny Taras pt. „ABC polskiej korespondencji elektronicznej”.

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

  • 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie