rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

miniaturaXI Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2015” odbył się w dniach 20-22 marca 2015 roku w  Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Uczestnicy przywieźli ponad 200 modeli. Prawie 150 modeli i dioram zaprezentowali seniorzy, zaś w kategoriach konkursowych 60 modeli wystawiło 20 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a nawet… jeden przedszkolak. Swoje repliki zaprezentowali modelarze z Dębicy, Ropczyc, Rzeszowa, Leżajska, Zawady, Czarnej i Uścia Gorlickiego.

 

Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie: Jerzy Bielecki, Tomasz Januszewski, Wojciech Szerszeń, Janusz Chmiel i Artur Getler.

01adshDnia 24 marca 2015 br. w Zespole Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie odbyły się IV Podkarpackie Spotkania Teatralne „Zwierciadła”. Zaprezentowało się 11 zespołów z różnych miast  województwa podkarpackiego. Grupa Teatralna „Trufle” z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy zajęła I miejsce za wystawienie sztuki „Ostatnie tango Balladyny”. Opiekunem grupy jest Beata Wojnarowska – Pocica.
    Grupa Teatralna „Kwiatek” z ZS nr 2 w Dębicy w składzie: Adrian Jarguz, Karol Chwał, Paweł Wadas, Bartłomiej Kowalski zdobyła 3 miejsce za spektakl zatytułowany „Karol”. Ponadto uczniowie z „Kwiatka” otrzymali nagrodę publiczności – statuetkę „Ambrożynka”, a Adrian Jarguz został nagrodzony III miejsce w kategorii „Najlepszy aktor”. Opiekunem grupy jest Jarosław Markiewicz.  Nagrodzone w Rzeszowie dębickie zespoły teatralne zbierały laury również podczas Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w Dębicy w lutym br.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

0112 marca br. już po raz dziesiąty odbył się w „Kwiatku” Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjów Powiatu Dębickiego pt: „Deutsch mein Steckenpferd”. Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego wśród młodzieży oraz stworzenie uczestnikom możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy.  W finale uczestniczyło 21 osób z 7 gimnazjów, wśród nich najlepsze okazały się: Anna Maruszak z MG nr 4, Dominika Świerczyńska z MG nr 1 i Katarzyna Zaborowska z Zespołu Szkół Publicznych w Górze Motycznej.   Dzień później odbył się, już po raz dwunasty, konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów powiatu dębickiego, w którym wzięło udział 30 uczniów  klas I , II , III z 13 gimnazjów.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce – Aleksandra Otulska – Gimnazjum nr 1 Dębica
II miejsce – Przemysław Miler - Gimnazjum nr 4 Dębica
III miejsce- Tomasz Zarzeczny – Gimnazjum nr 4 Dębica
Wyróżnienie  - Kinga Klojzy - Gimnazjum nr 4

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursów odbyło się 20 marca podczas obchodów Dnia Otwartego Szkoły. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane  przez Starostwo Powiatowe Miasta Dębica, wydawnictwo językowe Longman oraz organizatorów konkursu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

07 01Starostwo Powiatowe w Dębicy zaprasza mieszkańców powiatu dębickiego na IX Powiatowy Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, który odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

 

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w kiermaszu, a także zakupić stroiki na stół, tradycyjne wielkanocne wypieki oraz degustować świąteczne potrawy, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu dębickiego i wystawców indywidualnych.

 

Serdecznie zapraszamy.


Początek godz. 11.00

 

ZOBACZ PLAKAT

06 08„Czym jest dla teatr? - Teatr jest najwspanialszym rodzajem aktorstwa. To miejsce bardzo specyficzne. Scena, nastrój, światła, zapachy. Wspaniali kreatywni ludzie. Godziny pracy nad jednym zdaniem, by osiągnąć perfekcję. To współpraca w najczystszej postaci, bez możliwości cofnięcia, wycięcia czy sklejenia jak w filmie. Teatr to pasja, to coś, co się ciągle poznaje i co potrafi zaskoczyć. To miejsce, w którym odnajduje się emocje, uczymy się je pokazywać, ale i nie boimy się ich pokazywać. Tutaj poznajemy siebie, jakie mamy możliwości, pokonujemy słabości i pracujemy by być lepszym i lepszym...
To właśnie przez teatr staramy się coś przekazać, pokazać jakąś prawdę.

 

W piątek – 27 lutego br. w gościnnych progach Domu Kultury „Śnieżka” odbyło się podsumowaniu VIII Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych.

05 089 zespołów teatralnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego wzięło udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” MOK w Dębicy w dniu 20 lutego 2015 r.

 

Sztuki teatralne przygotowane przez:
- Szkolne Koło Teatralne z ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy,
- Szkolne Koło Teatralne z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy,
- Sylwię Stelmach - uczennicę Zespołu Szkół w Nagoszynie,
- KMBA czyli grupę teatralną Każdy Może Być Artystą z Zespołu Szkół w Nagoszynie,
- Agnieszkę Górską - uczennicę II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy,
- Grupę Teatralną KWIATEK z II Liceum Ogólnokształcącego ZS nr 2 w Dębicy,
- Grupę Teatralną TALIA z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy,
- Dominikę Jarosz z I LO w Dębicy oraz Bartosza Piechotę z II LO w Dębicy,
- Trupę Twórczą TRUFLE z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy

oceniała komisja artystyczna w składzie:
Ilona Stanaszek – instruktor teatralny,
Klaudia Urban – aktorka, reżyser – Krakowski Teatr Studencki „Graciarnia”,
Grażyna Witkowska – Gac – instruktor teatralny, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy.

VIII Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych,
który odbędzie się w dniu 20 lutego 2015 r.
w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy.

 

KLIKNIJ W PLAKAT

04 160

01 13Dzieci, młodzież oraz dorośli odebrali nagrody przyznane w IX Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

 

Ponad 100 osób - uczestników konkursu - zgromadziła 20 stycznia 2015 r. Galeria Sztuki MOK w Dębicy przy ulicy Akademickiej. Tutaj właśnie odbyło się rozstrzygnięcie, cieszącego się w powiecie dużą popularnością, konkursu. Z rąk Mateusza Smoły - Przewodniczącego Rady Powiatu, Agnieszki Radwańskiej - Przewodniczącej Komisji Oświaty oraz Barbary Pelczar-Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji, uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie zgłoszone szopki zostały wyeksponowane na towarzyszącej podsumowaniu, wystawie pokonkursowej.

 

Konkurs zorganizowany przez Wydział Edukacji już po raz dziewiąty stał się imprezą przyciągającą licznie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe ocenione zostały w czterech kategoriach:
I – uczniowie szkół podstawowych,
II – uczniowie gimnazjów
III – uczniowie niepełnosprawni,
IV – oraz szopka rodzinna.

009 10W dniu 25 listopada 2014 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się podsumowanie I Powiatowego  Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą” oraz I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Dębickiego.

 

Laureatami I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą zostali:
- Mateusz Krawiec za pracę "Wycieczka do ogrodu Botanicznego" ZSS-Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Dębicy
- Kewin Ździebło za pracę "Jesienna mgła" - Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
- Klasa I Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy praca zbiorowa "Nasz świat to ogromna księga"
- Alexander Ottaway-Kasperek za pracę "Poznawanie podwodnego świata przyrody" - Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy
- Lena Rokosz Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids klasa 0 w Dębicy za pracę "Paw"
- Rafał Podraza Szkoła Podstawowa w Przeczycy za pracę ”Rowerowe spotkania z przyrodą”
- Kinga Janiszewska Gimnazjum im.Jana Pawła w Jodłowej za pracę ”Sąsiedzi”

004 011Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz przez Powiat Dębicki.

 

Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do fotografów amatorów - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematyką konkursu była przyroda powiatu dębickiego. Zdjęcia mogły przedstawiać: faunę, florę, przyrodę nieożywioną oraz  krajobraz regionu. Fotografie miały być wykonane w okresie od 1 lipca do 15 października br. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia w formie cyfrowej.

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

  • 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie