rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

009 10W dniu 25 listopada 2014 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się podsumowanie I Powiatowego  Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą” oraz I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda Powiatu Dębickiego.

 

Laureatami I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z przyrodą zostali:
- Mateusz Krawiec za pracę "Wycieczka do ogrodu Botanicznego" ZSS-Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Dębicy
- Kewin Ździebło za pracę "Jesienna mgła" - Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
- Klasa I Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy praca zbiorowa "Nasz świat to ogromna księga"
- Alexander Ottaway-Kasperek za pracę "Poznawanie podwodnego świata przyrody" - Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy
- Lena Rokosz Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids klasa 0 w Dębicy za pracę "Paw"
- Rafał Podraza Szkoła Podstawowa w Przeczycy za pracę ”Rowerowe spotkania z przyrodą”
- Kinga Janiszewska Gimnazjum im.Jana Pawła w Jodłowej za pracę ”Sąsiedzi”

004 011Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz przez Powiat Dębicki.

 

Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do fotografów amatorów - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematyką konkursu była przyroda powiatu dębickiego. Zdjęcia mogły przedstawiać: faunę, florę, przyrodę nieożywioną oraz  krajobraz regionu. Fotografie miały być wykonane w okresie od 1 lipca do 15 października br. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia w formie cyfrowej.

160Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz przez Powiat Dębicki.

 

Konkurs miał charakter otwarty i został skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tematyką konkursu była przyroda. Prace plastyczne mogły przedstawiać: faunę, florę, przyrodę nieożywioną lub krajobraz. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 1 pracę plastyczną. Konkurs dopuszczał różne techniki wykonania prac plastycznych.

008 01Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Galeria Sztuki MOK serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu dębickiego do udziału w IX edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Celem konkursu jest zachowanie tradycji budowania szopek, pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji szopek z wprowadzeniem akcentów regionalnych oraz ich prezentacja jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu oraz nadsyłania prac.

 

POBIERZ REGULAMIN dla szkół

 

POBIERZ REGULAMIN dla Gminnych Ośrodków Kultury

01Już dziś z wielką przyjemnością zapraszamy mieszkańców powiatu dębickiego na Festiwal DNI SZTUKI, którego głównym organizatorem jest Agencja Artystyczna „Aplauz”. Niezmiennie, od szesnastu lat, Starostwo Powiatowe w Dębicy wspiera finansowo organizację festiwalu.

 

XVI Dni Sztuki zainaugurują znani francuscy artyści oraz soliści i Orkiestra Symfoniczna Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Artyści przedstawią świat artystycznej bohemy w starej francuskiej piosence oraz muzykę klasyczną francuskich kompozytorów. Koncert „Quand on n’a que L’amour” („Kiedy mamy tylko miłość”) odbędzie się 5 października w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej Dębica .S.A.

004 011Celem konkursu organizowanego przez Fundację Dworek Skórzewski, jest:
1. Pobudzanie zainteresowania życiem i środowiskiem osób starszych,
2. Integracja środowiska seniorów, a także organizacji, instytucji i osób fizycznych zajmujących się osobami starszymi,
3. Rozwijanie wrażliwości artystycznej seniorów,
4. Prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii seniorów oraz związanej z życiem i środowiskiem osób starszych,
5. Motywacja do podejmowania zadań twórczych przez osoby starsze,
6. Zwrócenie uwagi i uwrażliwienie szerszych środowisk na sprawy, życie i los osób starszych.

13 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Palmową ponad 130 uczestników wzięło udział w VIII Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Na obiektach Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka, gdzie odbywał się kiermasz, zapachniało wędzonką, stoły zapełniły się polskim święconym, które zgodnie z tradycją składało się z zimnych mięs, szynek, kiełbas, żuru, zawsze musiał być chrzan, ocet symbolizujący cierpienie Chrystusa i oczywiście stosy jaj. Święcone nie mogło obejść się bez ciast: mazurków, serników, bab oraz kołaczy.

CZYTAJ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Kliknij w plakat

800

003 12Zajęcia edukacyjne dla młodzieży zakończyły 7 marca 2014 roku Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To na wskroś historyczno – patriotyczne spotkanie wypełniło po brzegi salę widowiskową Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego. Był to ostatni element cyklu uroczystości rozpoczętych 23 lutego br.

Spotkanie z uczniami otworzył Władysław Bielawa – Starosta Powiatu Dębickiego. Następnie zgromadzona młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji pracownika Instytutu Pamięci Narowowej – Oddział w Rzeszowie, poświęconej działaniom żołnierzy podziemia antykomunistycznego na Rzeszowszczyźnie. Młodzieżowa Grupa SAFO, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy przedstawiła widowisko słowno - muzyczne pt. „Niezłomni w służbie Bogu i Ojczyźnie”, a Tomasz Czapla – historyk, pracownik Muzeum Regionalnego w Dębicy zaprezentował wystawę poświęconą bohaterom związanym z ziemią dębicką, walczącym z sowieckim reżimem o prawo do samostanowienia państwowego. Przez najbliższe miesiące wystawa odwiedzi kolejne szkoły ponadgimnazjalne powiatu.

Dębickie Towarzystwo Muzyczno - Śpiewacze

Prezes: Paweł Adamek
adres: ul. Kraszewskiego 37, 39-200 Dębica

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej

Prezes: Jacek Dymitrowski
adres: ul. Rzeszowska 18, 39-200 Dębica
tel. 670 23 51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.tpzd.pl

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów

Prezes: Ewa Trojan
adres: Kościuszki 8, 39-200 Dębica
tel. 670 20 80

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Ludowego

Prezes: Sylwia Murdza -Chrobak
adres: ul. Parkowa 28/523 , 39-200 Dębica

 

Stowarzyszenie Osób Propagujących Kulturę

I Szerzących Wartości Europejskie

„POWER TO THE SMALL MASSIVE”

Prezes: Adrian Moraniec
adres: ul. Daszyńskich 3, 39-200 Dębica

 

Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta Gminy Dębica”

Prezes: Stefan Szewc
Adres: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica
z/s w Pustkowie Osiedlu
tel. 681 10 66

 

Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej

Prezes: Stanisław Mazurkiewicz
adres: Rynek 6, 39-220 Pilzno
tel. 672 10 36
fax. 672 24 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Towarzystwo Przyjaciół Tańca w Dębicy

adres: Cmentarna 51/28, 39-200 Dębica

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:15. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

  • 20 Maj
    Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny oraz Wojewódzkie Święto Ludowe w Paszczynie, godz. 12:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie