rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

001 16Przy doskonałej pogodzie zakończył się, trwający od 4 do 5 lipca 2014 roku, XIV Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2014” trasą Kłodawa gm. Brzyska, - Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków – Kozłów gm. Dębica.

Ośrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowy „Jałowce” w Kozłowie stał się po raz kolejny metą wodnych zawodów. Po dopłynięciu na metę na uczestników czekały atrakcje: „pływanie na byle czym” oraz wyścigi kajakowe o puchary Starosty, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin powiatu dębickiego.

W „pływaniu na byle czym”, udział wzięły dwie osady: Powiat Dębicki reprezentowany przez Stowarzyszenie RADOŚĆ i Urząd Gminy w Dębicy. Zwycięstwo przypadło drużynie z Powiatu Dębickiego.

Pamiątkowe puchary wręczyli uczestnikom spływu przedstawiciele poszczególnych organizatorów.

001 01Starostwo Powiatowe w Dębicy w imieniu organizatorów bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XIV Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „WISŁOKA 2014”. Impreza odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2014 r. (piątek – sobota) na trasie: Kłodawa gm. Brzyska – Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków - Kozłów gm. Dębica.

Fundacja Aktywności Fizycznej i Zdrowia „Sport Support” w partnerstwie z Fundacją Coca-Cola w Atlancie otworzyła zapisy do trzeciej już edycji programu grantowego Lider Animator, skierowanego do lokalnych animatorów sportu. W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy z klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkółek oraz każdy, kto prowadzi i organizuje zajęcia sportowe. Nieważna jest dyscyplina, ważny jest zapał i pomysłowość.
 
Do tegorocznej edycji programu, który odbywa się pod hasłem „Lider Animator. Obudź swoje ciało!”, zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca br. za pośrednictwem strony www.lideranimator.pl. Autorzy najciekawszych pomysłów na organizacje zajęć sportowych mogą walczyć o granty finansowe o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Coca-Cola w Atlancie, Fundacja Sport Support ponownie przeznaczy 250 000 złotych na wsparcie inicjatyw sportowych w Polsce.

002 09W dniu 24 maja 2014 r. w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Brzostku przeprowadzono Eliminacje Powiatowe do XV Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego, w których udział wzięli zawodnicy z Gmin: Brzostek, Jodłowa i Żyraków. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć, a także dodatkowo w kategorii osób niepełnosprawnych. Zdobywcy I i II miejsca we wszystkich kategoriach awansowali do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 15 czerwca 2014 r. w Łańcucie.

30 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Pustkowie odbył się Powiatowy Finał XXXVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju wystartowali mistrzowie gmin z powiatu dębickiego w kategoriach: Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Turniej obejmował: test, udzielanie pierwszej pomocy, znajomości zasad ruchu drogowego oraz część sprawnościową, podczas której uczniowie musieli wykazać się umiejetnościami jazdy na torze przeszkód oraz poruszania się po miasteczku ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy świenie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Turniej z pewnością przyczyni sie do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach.

003 01Podkarpackie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej uprzejmie informuje, że w dniach 7 - 8.06.2014 r. o godz. 9.00 na dużej sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zostanie rozegrana Regionalna Olimpiada Siatkówki Rodzinnej – Memoriał imienia Antoniego Rajzera.

Nadrzędnym celem tej Olimpiady jest promocja aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży, całych rodzin i osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja piłki siatkowej wśród licznej rzeszy społeczeństwa naszego województwa, jak również upamiętnienie wieloletniej działalności Antoniego Rajzera, współtwórcy sukcesów drużyn piłki siatkowej w Województwie Podkarpackim.
 
Zgłoszenia należy kierować do PTKKF w Rzeszowie do dnia 31.05.2014 r.
  • 01 Gru
    XIX Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Dębickiego na hali sportowej ZS nr 2 w Dębicy, ul. Lisa 2, godz. 9:00. All Day

  • 15 Gru
    Memoriał Dębickich Mistrzów - K. Lipienia, R. Świerada, A. Skrzydlewskiego na hali sportowej przy ul. Lisa 2 w Dębicy. All Day

  • 06 Sty
    VI Orszak Trzech Króli w Dębicy, plac przed Kościołem pw. Ducha Świętego, godz. 13:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie