rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

0119 marca br. Klub  „ PLANETA ‘’ wypełnił się  zawodnikami podczas zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy  IV Podkarpackiego Turnieju Bowlingowego „Olimpiad Specjalnych”. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn: SOSW Jarosław, SOSW Mielec, PSOOU Mielec, SOSW Ropczyce, ZSS Stalowa Wola, ZSS Tarnobrzeg, SOSW Strzyżów oraz ZSS Dębica - w sumie 56 zawodników. Ceremonii otwarcia turnieju dokonali Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica oraz Barbara Pelczar - Białek Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Rozgrywki, będące eliminacjami do zawodów ogólnopolskich przeprowadzone zostały w 12 grupach sprawnościowych.

a03W dniu 25 lutego br. odbył się X Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Ośrodków Specjalnych Powiatu Dębickiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Główny cel turnieju to popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej oraz formy rewalidacji osób z upośledzeniem umysłowym.
    Otwarcia zawodów dokonała Barbara Pelczar – Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - Marta Biłas. Przed przystąpieniem do rywalizacji odbył się mecz pokazowy tenisa stołowego pomiędzy wolontariuszami - zawodnikami UKS „Kępa”, któremu towarzyszył  fachowy komentarz Prezesa Klubu pana Piotra Mazura. W turnieju wzięło udział 6 drużyn
z terenu powiatu dębickiego: WTZ Dębica, WTZ Brzostek, WTZ Bobrowa Wola, ŚDS Dębica, DPS Dębica oraz gospodarz zawodów ZSS w Dębicy. Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. 

07 06W dniu 17 lutego 2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się spotkanie członków Automobilklubu STOMIL w Dębicy podsumowujące sezon 2014. Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, wraz z Prezesem Automobilklubu STOMIL w Dębicy Jerzym Matelowskim wręczyli działaczom i zawodnikom klubu pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami.

 

Spotkanie stało się również okazją do zaprezentowania niektórych inicjatyw podejmowanych lub wspieranych przez klub i jego działaczy. Jerzy Ostręga - nauczyciel Zespołu Szkół w Czarnej przedstawił prezentację multimedialną ilustrującą przebieg Ogólnopolskiego Finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który w ubiegłym roku odbywał się w Czarnej. Był również czas na przeglądnięcie bogatej kroniki Automobilklubu STOMIL w Dębicy oraz kuluarowe rozmowy przy kawie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

06 08W dniu 5 lutego br. w Czarnej odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Jeżdżę bezpiecznie”, będący drugą eliminacją VIII Ligi Mistrzów BRD. Do Czarnej przyjechały najlepsze zespoły z ośmiu województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i podkarpackiego. W Turnieju wzięli udział uczniowie z 8 szkół podstawowych i 9 gimnazjalnych. Rywalizowano w trzech konkurencjach: rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy oraz jazda rowerem po sprawnościowym torze przeszkód.

 

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się gospodarze ze Szkoły Podstawowej w Czarnej. Pozostałe miejsca na podium zajęli uczniowie ze szkoły w Hucie Krzeszowskiej i Stroniu. Wśród gimnazjalistów kolejność była następująca: Zakrzów, Włoszczowa, Koluszki. Indywidualnie najlepszą zawodniczką okazała się Natasza Murtaś z Czarnej (szkoły podstawowe) i Michał Drabik z Koluszek (szkoły gimnazjalne).

mini31 stycznia 2015 roku, Uczniowski Klub Sportowy Kępa w Dębicy, Stowarzyszenie „Dziesiątka” i Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy zorganizowali Otwarte Mistrzostwa Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym.

 

Ta cykliczna już impreza ma na celu przede wszystkim popularyzację tenisa stołowego wśród dorosłych mieszkańców Dębicy i jednocześnie wyłonienie najlepszych zawodników.

 

W rozgrywkach, nad którymi patronat honorowy przyjął Starosta Powiatu Dębickiego udział wzięło 72 zawodników i zawodniczek kategoriach: kobiety (open), mężczyźni (open), oldboy, weteran i samorządowiec. Ta ostatnia przyniosła zwycięstwo pracownikokm urzędu miejskiego, choć swoich sił spróbowali także starosta Andrzej Reguła i burmistrz Mariusz Szewczyk.

 

Nagrody zwycięzcom wręczył między innymi Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego.

 

ZOBACZ WYNIKI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez UKS "KĘPA"

Starosta Powiatu Dębickiego - Andrzej Reguła objął patronat

nad Otwartymi Mistrzostwami Dębicy Amatorów w Tenisie Stołowym,

które odbędą się w dniu 31 stycznia 2015 r.

w Szkole Podstawowej Nr 10 w Dębicy.

 

KLIKNIJ W PLAKAT

plakat

009 091Już po raz piętnasty spotkali się nauczyciele z Dębicy i powiatu dębickiego na zawodach piłki siatkowej. Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 12 oraz Zespół Szkół nr 2 w Dębicy to szkoły, które rywalizowały między sobą o puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Po meczach stojących na dobrym poziomie, zwycięstwo odniosła drużyna Centrum Kształcenia Praktycznego. Jest to pierwszy sukces tej placówki w historii Turnieju Piłki Siatkowej Nauczycieli.

 

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Sylwia Węgrzyn z Centrum Kształcenia Praktycznego, najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Jużecki z Zespołu Szkół nr 1, tytuł zawodnika fair play zdobył Jerzy Chmura z Zespołu Szkół nr 2, nagrodę specjalną dla siatkarza seniora otrzymał Leszek Żyłka z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

007 02

24 października 2014 r. Starosta Powiatu Dębickiego Władysław Bielawa uczestniczył w Rzeszowie w Wojewódzkim Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2013/2014.

006 06W dniu 16 października 2014 roku z miejscowości Głobikowa już po raz piąty wyruszył wojewódzki pieszy rajd dla uczniów niepełnosprawnych umysłowo, organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. W otwarciu rajdu  uczestniczyli Barbara Pelczar – Białek - dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Marek Mikrut – kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy w Dębicy, Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz Marta Biłas – dyrektor ZSS.

 

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Frysztaka, Mrowli, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Gębiczynę, Gorzejową - gdzie  uczniowie zwiedzili drewniany kościół pod wezwaniem św. Grzegorza z XVIII wieku i Połomię. Rajd kończył się w Głobikowej.

337 października 2014 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się Powiatowe Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2013/2014.

Władysław Bielawa Starosta Powiatu Dębickiego w swoim wystąpieniu powiedział: (…) Miniony rok uważam za jeden z ważniejszych na przestrzeni ostatnich lat. Zrealizowaliśmy wiele inwestycji, dzięki którym możemy poszczycić się dobrze zorganizowaną bazą sportową. Między innymi, trzem szkołom ponadgimnazjalnym oddaliśmy w użytkowanie nowoczesne, wielofunkcyjne boiska sportowe. Cóż jednak znaczyłyby te obiekty, gdyby nie zaangażowanie zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz chęć młodych do uprawiania sportu. Dlatego pragnę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy wspierają sport w Powiecie Dębickim, życząc wytrwałości, sukcesów, satysfakcji i radości z podejmowanych działań (…)”.

  • 03 Maj
    Powiatowe obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja na Dębickim Rynku, godz. 10:30. All Day

  • 10 Maj
    Powiatowy Etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, godz. 9:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie