rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

koncert tadekJuż 8 listopada br., W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, odbędzie się koncert Tadeusza Polkowskiego "Rap dla Niepodległej" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Raper, występujący pod pseudonimem "Tadek", jest znany z utworów o tematyce patriotycznej. Wśród nich są m. in. "Rotmistrz Witold Pilecki", "Generał Nil" i "Żołnierze wyklęci".

 

ZOBACZ PLAKAT

 

91 08Setkę miododajnych drzew, m.in. lipy, zasadzili w Straszęcinie uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. W przedsięwzięciu udział wzięło kilkudziesięciu młodych ludzi wraz z opiekunami. Akcję przeprowadził Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy, przy współpracy z Samorządem Województwa Podkarpackiego.

 

Sadzenie drzew w Straszęcinie odbyło się w piątek (26 października br.). Było częścią ogólnopolskiej akcji pn. „100 Drzew Na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Jej głównym organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a w miastach wojewódzkich inicjatywę przejęły wojewódzkie fundusze.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

zolnierzRuszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Od 14 października na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska.

 

Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

 

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

 

Szczegółowa informacja pod linkiem: http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem.

8757888-22- Sztuka wymaga talentu, bezcennego daru, którego nie należy marnować. Dlatego już po raz jedenasty zorganizowaliśmy wyjazdowy plener malarski dla dziesięciorga młodych, utalentowanych mieszkańców ziemi dębickiej – mówił w piątek (19 października br.) Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, otwierając w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury Wystawę Poplenerową Celiny 2018.

 

Prace młodych autorów będzie można oglądać w Galerii MOK do 31 października br. W plenerze, zorganizowanym przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, wzięli udział: Roksana Koper, Julia Dentko, Alicja i Aleksandra Mróz, Karolina Parys, Oliwia Kornaś, Małgorzata Surowiec, Urszula Zych, Łucja Kłósek oraz Jan Świętoń. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Starosty gratulacje i upominki. Nad warsztatem artystycznym uczniów czuwali plastycy: pan Ryszard Kucab oraz pani Mariola Zając.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

854697zoz-21Już w styczniu 2019 roku zostanie przeprowadzona pierwsza operacja na nowym bloku operacyjnym w dębickim szpitalu. – To będzie zupełnie nowa jakość ratowania życia i zdrowia pacjentów – podkreśla Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Aktualnie trwa odbiór techniczny inwestycji. - Uruchomienie nowego bloku oznacza sprzęt i warunki leczenia na miarę 21. wieku, a jednocześnie otwiera drogę do rozpoczęcia kolejnych prac modernizacyjnych w szpitalu - mówi Wicestarosta Mateusz Pasek. – Przed nami m.in. remont bloku porodowego, intensywnej terapii oraz przenosiny oddziału ortopedii na trzecie piętro.      


W ramach inwestycji w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy zaczną działać: liczący 5 sal blok operacyjny, centralna sterylizacja, stacja łóżek oraz lądowisko dla helikopterów. – Obiekt spełnia wszelkie standardy dla zapewnienia sterylnych warunków do przeprowadzania zabiegów. Jest nawet funkcja bezdotykowego otwierania drzwi – mówi  Marian Adamczyk, Zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i pielęgniarstwa ZOZ w Dębicy.


Całkowita wartość inwestycji to kwota rzędu 20 mln zł, z czego 10 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Podkarpacia. Realizacja zadania trwa od maja 2017 r. Jej finał nastąpi w listopadzie 2018 r. Wykonawcą zadania jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i może pochwalić się m.in. budową Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku.


Wicestarosta Mateusz Pasek zaznacza, że oprócz nakładów na budowę bloku i lądowiska, Starostwo w ciągu ostatnich dwóch lat wydało w sumie ponad 3 ml zł z własnego budżetu m.in. na nową aparaturę medyczną dla szpitala. – W budżecie na 2019 r. założyliśmy kolejne 2 mln zł dla szpitala. Mam nadzieję, że radni poprą nasz projekt i tego rodzaju finansowe wsparcie stanie się już praktyką, bo szpital nie poradzi sobie bez pomocy samorządu – mówi Mateusz Pasek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

infografika - du2018Każdego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła do ubezpieczonych informację o stanie konta (IOSKU). ZUS uznał, że dla wielu osób informacja może być zbyt skomplikowana, dlatego odbywają się „Dni Ubezpieczonego” pod hasłem: "Informacja o stanie konta ubezpieczonego – ważna informacja o Twojej przyszłości". W ramach akcji organizowane są spotkania z ekspertami.

 

Podczas spotkania eksperci ZUS:
• wyjaśnią wszelkie aspekty związane z informacją o stanie konta ubezpieczonego (IOSKU),
• krok po kroku pokażą, jak pracownik może sprawdzić, czy są za niego opłacane składki,
• powiedzą, z jakich świadczeń skorzystają Ubezpieczeni dzięki poprawnym zapisom na koncie np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy,
• wyjaśnią, kiedy środki z subkonta ZUS wypłaci bliskim,
• zaprezentują kalkulator emerytalny, dzięki któremu każdy ubezpieczony może wyliczyć sobie prognozowaną wysokość emerytury,
• opowiedzą o korzyściach elektronicznych zwolnień lekarskich z punktu widzenia ubezpieczonego i pracodawcy,
• założą wszystkim chętnym profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

 

WIĘCEJ INFORMACJI

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ

den2018--13Uroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy. Podczas uroczystości świętowano również Jubileusz 80-lecia „Mechanika”.  W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendia Prezesa Rady Ministrów. To uhonorowanie wysiłku jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.


Obchody odbyły się w minioną sobotę (13 października br.). Zostały zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II  w Dębicy.


- Dzisiejszy świat bardzo wysoko stawia poprzeczkę przed każdym młodym człowiekiem, który pragnie realizować swoje życiowe i zawodowe ambicje. Dlatego tak ważne jest, aby uczniowie mieli zapewnione odpowiednie warunki kształcenia – zwracał się do zebranych Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. - W ciągu ostatnich 4 lat nasze szkoły zostały zaopatrzone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, przybyło także przedsiębiorców, którzy we współpracy ze Starostwem wspierają edukację młodzieży i oferują jej zatrudnienie. Na projekty służące podniesieniu jakości kształcenia w powiecie dębickim wydano w mijającej kadencji blisko 2 700 000 zł, a na modernizację i remonty szkolnych obiektów przeznaczono kwotę przekraczającą w sumie 3 800 000 zł.


W trakcie swojego wystąpienia Starosta gratulował nauczycielom i uczniom ich sukcesów. Szczególne wyrazy uznania skierował do laureatów Nagrody Ministra Edukacji Narodowej, którą odebrali nauczyciele „Mechanika”: Bożena Zielińska oraz Paweł Miłosz.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

budynek starostwoW związku z aktualizacją oprogramowania oraz zaplanowanym szkoleniem dla pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy, informujemy, iż w dniu 16 października 2018 r. (wtorek) przyjmowanie stron w Wydziale KT, odbędzie się w godzinach od 7:45 do 13:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

sesja 2018Wczoraj (10 października br.) odbyła się LI sesja Rady Powiatu Dębickiego w Starostwie Powiatowym w Dębicy, podczas której wręczono szereg podziękowań i nagród.

 

Odznaczenie za zasługi dla ochrony zdrowia otrzymała Pani lek. med. Stanisława Krasnoid oraz Pani lek. med. Stanisława Dybowska.  Za osiągnięcia w dziedzinie sportu nagrodę otrzymała dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Świata w Strzelectwie - Barbara Moskal. W czasie sesji Radni jak i goście mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z broni, którą na co dzień trenuje Barbara. Gratulacje z rąk Starosty Powiatu Dębickiego  oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Dębickiego otrzymała również I Wicemiss Polski Nastolatek 2018 - Karolina Zaworska.

 

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu LI Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 10 października 2018 r. (środa) o godz. 12:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

  • 23 Sty
    IV Sesja Rady Powiatu Dębickiego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, sala sesyjna - IV piętro, godz. 12:00. All Day

  • 31 Sty
    Podsumowanie Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 01 Mar
    V Powiatowy Przegląd Kronik Kół Gospodyń Wiejskich w sali obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28 w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie