rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

ppwbUrząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wraz z Wyższą Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje spotkania informacyjno – instruktażowe dot. projektu pn. Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu (PPWB).

 

Realizacja projektu ma na celu dostarczenie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom usług dostosowanych do specyfiki konkretnych potrzeb w tzw. Modelu popytowym. Dostęp do tych usług zostanie zapewniony poprzez elektroniczną platformę, na której przedsiębiorstwa z województwa podkarpackiego będą mogły zapoznać się z ofertą usługową jak również zgłaszać zapotrzebowanie na nowe usługi świadczone przez dostawców usług, w tym instytucje otoczenia biznesu.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

sesjaOBWIESZCZENIE o zwołaniu XLVII Sesji Rady Powiatu Dębickiego, która odbędzie się w dniu 29 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 13:00 w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego przy ul. Parkowej 28 w Dębicy.

 

 

 

50 11W ogrodach Sióstr Służebniczek w Dębicy (19 maja br.) odbył się, po raz pierwszy w Dębicy, Festiwal Młodych. Rok 2018, ze względu na jubileusz św. Stanisława Kostki- patrona młodzieży poświęcony jest właśnie ludziom młodym. Z tej okazji Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” podjęło się zorganizowania wydarzenia dedykowanego młodzieży.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrza Miasta Dębica oraz Biskup Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji m.in. spotkanie z księdzem biskupem Andrzejem Jeżem, który odpowiadał na pytania młodzieży oraz świadectwa Patrycji Hurlak- nawróconej wiedźmy i Macieja Syki- wolontariusza WMS.

 

Wieczorem młodzież bawiła się w rytm muzyki Łukasza Buksy oraz zespołu „Shaddai”.

 

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto również konkurs na logotyp Festiwalu. Zwyciężczynią została Justyna Cacoń z II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i wszystkim uczestniczkom konkursu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

2541254-9Wczoraj (20 maja br.) w Paszczynie świętowano Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Ojczyzny, połączone z Wojewódzkim Świętem Ludowym. To wyjątkowe wydarzenie, któremu patronowali Prezydent RP Andrzej Duda, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, miało charakter imprezy kulturalno-patriotycznej o wymiarze wojewódzkim. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę upamiętniającą zasłużonych dla kraju i ziemi dębickiej paszczyńskich posłów: Jana Siwulę oraz Michała i Jana Jedynaków. Wręczono również odznaczenia i medale.


Obchody rozpoczęto od złożenia kwiatów na grobach posłów na cmentarzu w Lubzinie. Następnie odbyła się msza św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie. Po nabożeństwie zebrani, na czele z gminną orkiestrą dętą, przemaszerowali pod budynek miejscowej remizy ochotniczej straży pożarnej, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę. Poświęcono też dwa nowe wozy strażackie, które będą służyły druhom OSP.

    
W dalszej części uroczystości odbyła się ceremonia odznaczenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustyni Złotym Znakiem Związku OSP RP za wieloletnią, ofiarna działalność  w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Wręczono także odznaki „Wzorowego Strażaka” i Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa.


Tego dnia rozdano też pamiątkowe medale za zasługi dla ruchu ludowego imienia Wincentego Witosa i prestiżowe odznaki „Złota Koniczyna” – jedną z nich otrzymał pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu Dębickiego. Natomiast pan Stanisław Rokosz, Wójt Gminy Dębica odebrał Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Po zamknięciu części oficjalnej obchodów, na scenę wkroczyła  młodzież, która prezentowała swoje artystyczne talenty. Gwiazdą wieczoru była kapela RoY, imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Powiat Dębicki)

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: CKiB gm. Dębica)

ue miniRuszyły internetowe konsultacje społeczne dot. kwestii, w którym kierunku ma podążać Unia Europejska. Stanowią one część szerszej debaty na temat przyszłości Europy zainicjowanej przez Komisję białą księgą w dniu 1 marca 2017 r. Konsultacje zostały przygotowane przez zespół składający się z 96 obywateli z 27 państw członkowskich, którzy wspólnie zadecydowali o treści pytań, które są skierowane do wszystkich Europejczyków.

 

Więcej informacji
Internetowe konsultacje na temat przyszłości Europy
Arkusz informacyjny: Dialog z obywatelami przed wyborami europejskimi
Broszura: Dialogi z obywatelami na temat przyszłości Europy
Biała księga w sprawie przyszłości Europy

874587125-11Odznaczenia, dyplomy i awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało wczoraj (14 maja br.) kilkudziesięciu druhów podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Dębicy. - Dziękuję wszystkim druhom za ich empatię, upór i konsekwencję w działaniu na rzecz innych, za ofiarność i profesjonalizm podczas akcji ratowniczo-gaśniczych – mówił Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. - Niech zasłużone poczucie satysfakcji zawodowej towarzyszy Wam każdego dnia, a Wasze święto przypomina o szacunku i uznaniu, jakimi cieszycie się w społeczeństwie.


Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie uczestnicy nabożeństwa przeszli w uroczystym pochodzie przed budynek Komendy Powiatowej Państwowej straży Pożarnej w Dębicy. Po wręczeniu awansów na wyższe stopnie służbowe odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego, średniego samochodu gaśniczego o napędzie terenowym, przeznaczonego do działań ratowniczych w trudnym i niedostępnym terenie.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZOBACZ FILM

ezla miniW najbliższą sobotę – 19 maja w godz. 9-13 wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą otwarte dla lekarzy.

 

W ramach Dnia Otwartego pod nazwą w godzinach od 9.00 do 13.00 we wszystkich placówkach ZUS czekać będą na lekarzy pracownicy, którzy:
• pomogą założyć profil PUE ZUS,
• przeprowadzą szkolenia ogólne i przystanowiskowe dotyczące wystawiania i anulowania e-ZLA,
• pomogą w uzyskaniu certyfikatu z ZUS,
• będą udzielać wyjaśnień w zakresie pytań i wątpliwości dotyczących elektronicznych zwolnień lekarskich również w kontekście pracodawcy (płatnika) i pacjenta (ubezpieczonego).

 

W celu uzyskania certyfikatu z ZUS niezbędne jest  posiadanie nośnika (pendrive) lub laptopa z dostępem do Internetu.
Zapraszamy Państwa do naszych placówek i skorzystania z naszej oferty, która w znacznym stopniu może pomóc w zakresie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich:
– Oddział w Jaśle, ul. Rynek 18 A,
– Inspektorat w Brzozowie, ul. Witosa 11,
– Inspektorat w Dębicy, ul. Piłsudskiego 15,
– Inspektorat w Krośnie, ul. Bieszczadzka 5,
– Inspektorat w Sanoku, ul. Konarskiego 20.

 

Więcej informacji:
http://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/biala-sobota-dla-lekarzy/1592384

45 18Dębicki Rynek w dniu Święta Konstytucji 3 Maja tradycyjnie stał się miejscem rozpoczęcia powiatowych uroczystości. Biało - czerwone barwy narodowe na flagach i sztandarach licznie przybyłych pocztów przypominały o jej podniosłym charakterze. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt oraz odegraniu hymnu narodowego, zgromadzeni wysłuchali okolicznościowego przemówienia gospodarza uroczystości – Andrzeja Reguły – Starosty Powiatu Dębickiego. Starosta wskazywał na rolę jaką Konstytucja 3 Maja odegrała w naszej historii, mówiąc: "Dokument ten był dowodem dojrzałości obywatelskiej oraz świadectwem dążenia Polaków do naprawy kraju, należy być jednak świadomym, że patriotyzm wymaga ofiary i dlatego dziś o swoja ojczyznę musimy dbać i przyczyniać się do jej rozwoju we wszelkich dziedzinach."

 

Po okolicznościowym wystąpieniu Orkiestra Dęta, Kompania Honorowa 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, strzelcy, harcerze, poczty sztandarowe, samorządowcy i mieszkańcy powiatu dębickiego przeszli przez ulice miasta na Plac Solidarności, gdzie pod przewodnictwem ks. Prałata Ryszarda Piaseckiego odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny. Na zakończenie pierwszej części uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej na Placu Gryfitów.

 

W późnych godzinach popołudniowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji dębiczanie oraz licznie przybyli goście – jak co roku - niezmiernie ciepło przyjęli widowisko artystyczne "Tych miasteczek nie ma już...”. Występ dębickich artystów poprzedziło wręczenie Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Dębickiego" ks. Prałatowi Józefowi Doboszowi.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZOBACZ FILM

florianyKapituła konkursowa wybrała nominowanych do Strażackich Oscarów - 256 zgłoszeń, 52 nominacje do zwycięskich FLORIANÓW. Drugi etap Konkursu został zakończony werdyktem Kapituły, która wyłoniła elitarną grupę nominowanych inicjatyw i pracodawców. Finalnie do Konkursu zgłoszono aż 256 inicjatyw z całej Polski w XI kategoriach. W tym roku wszystkie złożone projekty zakwalifikowały się do oceny pod względem formalnym.

 

W II Edycji Strażackich Oscarów Ochotnicze Straże Pożarne zrealizowały samodzielnie aż 102 prospołeczne inicjatywy, a 145 przedsięwzięć powołano do życia wspólnie z partnerami (samorządami, organizacjami pozarządowymi, lokalnymi instytucjami, pracodawcami oraz innymi podmiotami).

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

dz kariery 18W dniu 25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy odbył się IX Dzień Kariery pod patronatem Starosty Powiatu  Dębickiego. W roku złotego jubileuszu "Kopernika" Dzień Kariery przebiegał pod hasłem: „ Kształcenie zawodowe drogą do zatrudnienia na rynku pracy.” Celem przygotowanej z tej okazji konferencji była pomoc w podejmowaniu  odpowiedzialnych i świadomych wyborów edukacyjno – zawodowych gimnazjalistów, ukazanie im wartości pracy, przedstawienie wymagań współczesnych pracodawców. Celem było również ukazanie korzyści  z podjęcia nauki w szkole branżowej i technikum a w konsekwencji wzmocnienie prestiżu kształcenia zawodowego.

 

CZYTAJ INFORMACJĘ

 

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy

  • 23 Paź
    IX Wojewódzki Rajd Pieszy GRUDNA 2018 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, start przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Głobikowej, godz. 9:00. All Day

  • 25 Paź
    II Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w Domu Kultury "Kosmos" w Dębicy, godz. 11:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie