rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

rada ngoNa podstawie Uchwały Nr XVII.120.2016 Rady Powiatu Dębickiego z dnia 28 kwietnia 2016 roku w sprawie trybu powoływania członków, organizacji i trybu działania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Starosta Powiatu Dębickiego ogłasza nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

 


ZOBACZ OGŁOSZENIE O NABORZE


ZOBACZ KARTĘ ZGŁOSZENIA


ZOBACZ UCHWAŁĘ RADY POWIATU

ZOBACZ PROTOKÓŁ z wyboru najkorzystniejszej oferty w konkursie na wybór partnera do projektu w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

uwierz miniStowarzyszenie „Uwierz w siebie” w Dębicy rozpoczyna realizację projektu „Wolontarystyczny zawrót głowy”. Jego uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach edukacyjno-motywacyjnych dotyczących praw i obowiązków wolontariuszy. Przedsięwzięcie wpisuje się w charakter działań Powiatu Dębickiego, który od lat wspiera i promuje ideę wolontariatu poprzez dotacje finansowe, organizację szkoleń oraz nagradzanie młodych wolontariuszy.

     

- „Wolontarystyczny zawrót głowy”, to szansa zdobycia nowych doświadczeń w otoczeniu pasjonatów bezinteresownie działających dla dobra innych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny - informuje Marta Czekaj, Prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”, które na realizację projektu zdobyło blisko 40 tys. zł z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

kongDnia 19 maja 2016 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się II Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego pod hasłem: Dziedzictwo-Pamięć-Tożsamość. Organizatorem Kongresu jest oprócz Uniwersytetu Rzeszowskiego również Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Komitet Organizacyjny Kongresu. W Kongresie, wzorem lat ubiegłych uczestniczyć będą organizacje pozarządowe z terenu całego Podkarpacia, które w swojej działalności propagują dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz pamięć historyczną.

 

Kongres będzie okazją zarówno do merytorycznych wypowiedzi przedstawicieli organizacji, jak i przedstawienia działalności stowarzyszeń w formie wystaw, stoisk (w tym stoisk wydawniczych), rekonstrukcji historycznych, pokazów, koncertów, czy ekspozycji kolekcjonerskich.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Konkurs na wybór partnera do projektu w ramach Osi Priorytetowej VIII Integracja społeczna działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

 

ZOBACZ OGŁOSZENIE

 

POBIERZ FORMULARZ

Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi za rok 2015.

 

ZOBACZ SPRAWOZDANIE

Rozstrzygnięcie I Otwartego Konkursu Ofert 2016 ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Dębickiego dnia 5 lutego 2016 r.

 


ZOBACZ ROZSTRZYGNIĘCIE

 

 

 

II Kongres Stowarzyszeń Regionalnych Województwa Podkarpackiego DZIEDZICTWO – PAMIĘĆ – TOŻSAMOŚĆ odbędzie się 19 maja 2016 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim.

 

Kongres funkcjonuje na zasadach dobrowolnego w nim uczestnictwa organizacji pozarządowych z terenu Podkarpacia. Organizacją założeń Kongresu i ich realizacją steruje Komitet Organizacyjny.  Jest on również łącznikiem pomiędzy tymi organizacjami. W skład Komitetu wchodzą osoby doświadczone w kwestiach badań historycznych, rozwoju dziedzictwa historyczno-kulturowego, kreowania pamięci historycznej, muzealnictwa, dydaktyki, organizacji przedsięwzięć, edukacji młodzieży, redakcji wydawnictw, przepisów prawa, czy współpracy z samorządem.

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY KONGRESU

 

POBIERZ KARTĘ UCZESTNICTWA

header cz 800 600Tesco Polska, przy wsparciu Fundacji „Tesco Dzieciom” oraz  Pracowni  Badań  i  Innowacji Społecznych „Stocznia”, ogłasza nabór do pierwszej edycji Programu „Decydujesz, pomagamy”. Propozycja jest skierowana do organizacji  pozarządowych  lub grup mieszkańców, które działają na rzecz lokalnej społeczności. Można ubiegać się o dotacje w wysokości 5 tysięcy złotych.

 

Tesco podzieli w sumie 800 tys. zł pomiędzy maksymalnie 160 najwyżej ocenionych inicjatyw w Polsce. Każdy zwycięski projekt otrzyma dofinansowanie wynoszące 5 tys. zł, w województwie podkarpackim łączna pula grantów zamknie się w kwocie 40 tys. zł. O tym, która organizacja otrzyma dotację na Podkarpaciu, zdecydują głosy oddane przez klientów sieci Tesco w 20 sklepach na terenie województwa (głosowanie odbędzie się w maju, ogłoszenie jego wyników nastąpi w czerwcu br.).

Starosta Powiatu Dębickiego serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu dębickiego do udziału w szkoleniu z zakresu współpracy jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi, które odbędzie się 11 lutego 2016 r. w godzinach 13.00 - 17.00 na Sali Obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica. Tematyką spotkania będą kwestie związane z ubieganiem się o dotacje, w tym wypełnianie wniosków, prawidłowa realizacja dotowanych zadań oraz rozliczanie dotacji.  

 

Szkolenie poprowadzi Pan Artur Gluziński były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, specjalista w zakresie przyznawania i rozliczania dotacji.

 

Chętnych, prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 9 lutego 2016 roku pod numerem telefonu: 14 680 31 22 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  • 09 Cze
    IV Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Dębickiego na łowiskach wędkarskich TC DĘBICA (Al. JP II w Dębicy), godz. 7:00. All Day

  • 29 Cze
    Ogólnopolski Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2019" - start przy tamie w Dębicy, godz. 11:00. All Day

  • 07 Lip
    V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC na stoku narciarskim w Stobiernej, godz. 10:00. All Day

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie