Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

12°C
13 km/h
1009 hPa
Powiatowy monitoring powietrza
Powiat Dębicki w pierwszej pięćdziesiątce Rankingu Finansowego 2019

Powiat Dębicki w pierwszej pięćdziesiątce Rankingu Finansowego 2019

Ogólnopolski raport przedstawia ranking samorządów skutecznie zarządzających finansami. Powiat Dębicki znalazł się na 47. pozycji na 314 powiatów ziemskich, zajął także 3. miejsce wśród 21 powiatów województwa podkarpackiego.

Z naszego terenu w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2019 rok ujęto też gminę Dębica (miejsce 253. na 1547 gmin wiejskich), gminy Brzostek i Pilzno (miejsca 441. i 491. na 628 gmin miejsko-wiejskich) oraz miasto Dębica (poz. 139. na 235 gmin miejskich).   

Ocenę kondycji finansowej samorządów wyróżnionych w rankingu przeprowadzono na podstawie wybranych wskaźników, pokazujących m.in. udział dochodów własnych w dochodach ogółem, udział wydatków inwestycyjnych, a także środków europejskich w wydatkach ogółem oraz relację zobowiązań do dochodów.

Kompleksowe zestawienie zostało opracowane przez prof. dr. hab. Krzysztofa Surówkę, kierownika Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W skład jego zespołu weszli naukowcy z tej uczelni oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.