Dwie kolejne umowy na inwestycje drogowe już podpisane

Informacje

Aż 80 procent dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała inwestycja dotycząca przebudowy drogi powiatowej w m. Gołęczyna i Połomia oraz 70 procent dofinansowania z RFRD dla przebudowy drogi powiatowej w m. Zasów. Wartość obu przedsięwzięć to ponad 6 mln zł. Umowy dotyczące ich wykonania podpisano 8.03.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Inwestycja w gm. Pilzno ma kosztować dokładnie 3.132.173,83 zł. Obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 1303R Łabuzie – Południk – Kamieniec w Gołęczynie i Połomii na odcinku 2283 m wraz z budową 4 zatok postojowych.

Wartość inwestycji w gm. Żyraków wyniesie 2.977.700,86 zł. Obejmie przebudowę drogi powiatowej nr 1169R Zasów – gr. powiatu – Ruda w Zasowie na odcinku 2280 m wraz z odcinkową budową chodnika.

Wykonawcą obu inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA w Dębicy. Finał prac obu zadań zaplanowano na sierpień 2024 roku.

Za realizację umów – w imieniu Powiatu Dębickiego – odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy.