Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Starosta Powiatu Dębickiego

Piotr Chęciek urodził się w 1975 roku w Dębicy, jest żonaty, ma córkę.

Jest absolwentem dębickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły, ukończył Uniwersytet Opolski (Politologia i Nauki Społeczne oraz Socjologia). Posiada również tytuł Executive Master of Business Administration uzyskany w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Pracował w Firmie Oponiarskiej w dziale Public Relations, był szefem działu transportu w firmie Silva/Kronospan Mielec, Prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Dębicy S.A. oraz Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy. 19 listopada 2018 r. został Starostą Powiatu Dębickiego.

Radny Powiatu Dębickiego w kadencji 2014 - 2017, w której to sprawował funkcję Przewodniczącego Komisji Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej. W latach 2009–2011 zajmował stanowisko Prezesa Klubu Sportowego Wisłoka w Dębicy. Był także członkiem Zarządu Stowarzyszenia KS 1908 Wisłoka oraz Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego MORS. Zainicjował w Dębicy organizację zajęć Politechniki Dziecięcej.

W roku 2017 uhonorowany medalem Pro Patria  przyznanym przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za przyczynianie się do zachowania pamięci o bohaterach walk
o niepodległość.

Hobby - kolarstwo, motocykle, narty, windsurfing, literatura: historia oraz polski kryminał.