Biało-czerwona powiewa już nad powiatowym rondem

Informacje

Biało-czerwona flaga z symbolem Polski Walczącej zawisła dzisiaj na maszcie zlokalizowanym na rondzie przy autostradowym łączniku A4 Dębica-Zachód. Powiat Dębicki upamiętnia w ten sposób 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Flaga we wspomnianym miejscu będzie się znajdować przez 63 dni – dokładnie tyle, ile trwało powstanie. Rondo nie jest przypadkowe, gdyż nosi imię hrabiego Alfreda Łubieńskiego z Zasowa w gm. Żyraków, który był żołnierzem Armii Krajowej.

Flaga biało-czerwona z symbolem Polski Walczącej na maszcie, ujęcie z dronaFlaga biało-czerwona z symbolem Polski Walczącej na maszcie, ujęcie z dronaFlaga biało-czerwona z symbolem Polski Walczącej na maszcie, ujęcie z dronaFlaga biało-czerwona z symbolem Polski Walczącej na maszcie, ujęcie z drona