Inwestycja drogowa warta ponad 8 mln zł w trakcie realizacji

Informacje

Trwa remont ponad 5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1304R Gołęczyna – Jaworze Górne. Inwestycja jest realizowana przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych na poziomie 95 proc. całkowitej wartości zadania. Pozostałe 5 proc. kosztów to wkład własny Powiatu Dębickiego. Całość robót będzie kosztować 8.237.177,41 zł.

Prace obejmą odcinek drogi w miejscowościach Gołęczyna, Jaworze Dolne i Jaworze Górne. W 2023 r. ma zostać wykonana część zaprojektowanej inwestycji. Finał jej realizacji zaplanowano na maj przyszłego roku.

W ramach zadania przewidziano m.in.: wykonanie nowej nawierzchni drogi na odcinku 5,6 km, budowa chodnika w obrębie szkoły podstawowej w Jaworzu Górnym, a także przebudowa drogowej infrastruktury technicznej. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A z Dębicy.

Droga między domami, ujęcie z dronaSłupek skrajniowy ostrzegawczy, w tle drogaDroga między domami, ujęcie z dronaDroga między drzewami, ujęcie z dronaDroga między domami, ujęcie z dronaDroga między domami, ujęcie z dronaDroga, w tle słupek skrajniowy ostrzegawczyDroga, w tle auta