Kolejne rządowe wsparcie dla terenów popegeerowskich

InformacjeInwestycje

Jeszcze do końca lipca 2023 r. potrwa nabór wniosków w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To kolejne wsparcie dla terenów po dawnych PGR-ach. Jednostki samorządu terytorialnego mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98%.

– Zachęcam wszystkie samorządy szczebla gminnego, powiatowego, ale także związki międzygminne i powiatowo-gminne do tego, aby aplikowały w tej edycji programu – mówi Ewa Leniart, Wojewoda Woj. Podkarpackiego.

Wnioski w ramach VI edycji programu mogą złożyć gminy, powiaty, związki międzygminne i powiatowo-gminne, które zostały zakwalifikowane jako samorządy popegeerowskie.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 98%, co oznacza, że będą musiały wnieść tylko 2% udziału własnego na realizację inwestycji. Każdy uprawniony samorząd może złożyć dwa wnioski.

Dla gmin obowiązują limity:

• jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł;
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Dla powiatów, związków międzygminnych i powiatowo-gminnych obowiązują limity:

• jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł;
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 8 mln zł.

Fot. i źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie