Narodowe czytanie „Nad Niemnem” w Dębicy

InformacjeKultura

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej. Zaproszeni goście odczytywali fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

W rolę lektorów wcielili się m.in. Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy Marzena Socha oraz Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy Tomasz Czapla.

Narodowe Czytanie 2023 z MiPBP w Dębicy odbyło się w malowniczej scenerii Parku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy Domu Kultury i Kinie Śnieżka. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli adaptację fragmentów książki w wykonaniu zaproszonych gości oraz grupy artystycznej SAFO i grupy teatralnej TALIA.

Grupa osób w trakcie występu artystycznegoGrupa osóbStarosta Dębicki z grupą osóbGrupa osób w trakcie występu artystycznegoOsoby w trakcie występu artystycznegoGrupa osóbOsoba przemawiaGrupa osóbGrupa osóbGrupa osóbOsoba przemawiaGrupa osóbGrupa osóbPoseł na Sejm RP przemawiaGrupa osóbStolik z filiżankami, w tle grupa osóbOsoba przemawiaOsoby w trakcie występu artystycznegoOsoby w trakcie występu artystycznegoOsoba w trakcie występu artystycznegoGrupa osób w trakcie występu artystycznegoOsoby w trakcie występu artystycznegoGrupa osóbGrupa osóbStarosta Dębicki z osobamiGrupa osóbGrupa osóbOsoba w trakcie występu artystycznego