OSP Dębica-Kędzierz świętowała 75-lecie działalności i nadanie sztandaru

Informacje

W minioną sobotę (30 września br.) strażacy z OSP Dębica-Kędzierz świętowali 75-lecie działalności. W uroczystościach jubileuszowych, połączonych z nadaniem jednostce sztandaru uczestniczył Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek oraz Członek Zarządu Marek Jaskółka.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na plac Solidarności – tutaj podczas uroczystego apelu podniesiono flagę państwową i odegrano hymn narodowy.

Ważnym i podniosłym momentem było także poświęcenie i przekazanie jednostce sztandaru. Następnie wręczono odznaczenia. W uznaniu zasług dla zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności w okresie minionych 75 lat jednostka OSP Dębica-Kędzierz odznaczona została złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Druhowie Mariusz Szewczyk i Jerzy Polniaszek otrzymali – „Strażacką Gwiazdę Podkarpacia”. Medalami za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: dh Leszek Szczerbiński, dh Adam Kosela, dh Mateusz Polniaszek (złoty medal), dh Daniel Grabowski (srebrny medal) oraz dh Iwona Przydzielska (brązowy medal). Odznakę za lata służby w OSP otrzymała druhna Maria Pyskata (40 lat) oraz druhowie Stanisław Stanoch (65 lat), Stanisław Urban (50 lat), Tadeusz Urban (50 lat), Stanisław Stachnik (50 lat), Jan Sidor (50 lat) i Andrzej Bystrek (35 lat). Druh Piotr Piecuch uhonorowany został odznaką „Strażak Wzorowy”.

Podczas wydarzenia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł wręczył Prezesowi OSP Dębica-Kędzierz symboliczny czek o wartości 95 000 zł na zakup sprzętu pożarniczego.

Jubileuszowego spotkanie zakończył strażacki poczęstunek.