Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Wystartowały XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu

Wystartowały XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu

InformacjeSport

Zmagania pływaków na krytym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy potrwają do jutra (9 października br.), kiedy to rozegrany zostanie Memoriał im. dr. n. med. Krzysztofa Kaźmierczaka, zmarłego lekarza radiologa z Łodzi, znakomitego pływaka. Swoich sił w zawodach ma spróbować w sumie 35 uczestników z dziewięciu izb lekarskich w całej Polsce. Wśród nich będzie troje zawodników z Dębicy.

Sportowa impreza tradycyjnie już została zorganizowana przy wsparciu finansowym starostwa. Wydarzenie swoim patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Dębickiego, którego podczas oficjalnego otwarcia zawodów reprezentował wicestarosta Adam Pieniążek.

Program mistrzostw, oprócz pływackiej rywalizacją, obejmuje również konferencję naukowo-szkoleniową nt. najświeższej wiedzy z zakresu postępów w medycynie sportowej. 

XVI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu zorganizowali: Komisja Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie, Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Zespół Opieki Zzdrowotnej w Dębicy, Polskie Towarzystwo Lekarskie Koło w Dębicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Urząd Miejski w Dębicy, Powiat Dębicki, MOSiR oraz Hotel GOLD w Dębicy.