Zmierzyli się o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy 2024

Informacje

Samorządowcy, urzędnicy, nauczyciele oraz uczniowie dębickich szkół wzięli udział w kolejnej edycji miejskiego dyktanda. Tematem tegorocznej potyczki językowej była historia olimpiad oraz sukcesy polskich olimpijczyków, a w szczególności braci Lipieniów.

Sportowy motyw przewodni dyktanda wynika z ogłoszenia przez parlament 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków oraz ustanowienia przez Radę Miejską w Dębicy Roku Braci Kazimierza i Józefa Lipieniów.

W zmaganiach językowych przygotowanych przez nauczycieli SP nr 2 Powiat Dębicki reprezentował wicestarosta Adam Pieniążek, dyrektor Wydziału Edukacji – Anna Wilczyńska oraz Paulina Sroka-Krzemień z wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji. Zwycięzcę poznamy w połowie marca, wtedy również zostaną wręczone nagrody.

Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.