Już po raz 18. nagrodzono autorów najpiękniejszych szopek w powiecie

Kultura

Radosna atmosfera towarzyszyła rozstrzygnięciu 18. edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jury musiało wybrać najpiękniejsze dzieła spośród 93 prac. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczono wczoraj w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

W obradach komisji konkursowej brali udział: ks. prałat Piotr Grzanka – Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, Ryszard Kucab – Kierownik Galerii Sztuki MOK w Dębicy, Magdalena Daniek z Galerii Sztuki MOK oraz Anna Wilczyńska – Dyrektor Wydziału Edukacji i Agnieszka Mądro z Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Prace oceniano w dwóch kategoriach: 87 szopek w kategorii „szopka rodzinna” oraz sześć szopek w kategorii, gdzie wykonawcami prac byli uczniowie szkoły specjalnej oraz podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy w powiecie dębickim.

Gratulacje i dyplomy zwycięzcy odebrali m.in. z rąk starosty Piotra Chęćka i wicestarosty Adama Pieniążka.

Wydarzenie uświetnił muzyczny akcent – pastorałka "Od serca do ucha" w wykonaniu Zuzanny Stanoch, uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Organizatorzy konkursu to Powiat Dębicki oraz Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU