Święto Ognia otwarło Kino „Radość”

Kultura

Premiera „Święta Ognia” – niezwykle poruszającego, ale i zarazem pełnego optymizmu i humoru filmu o historii młodej kobiety z porażeniem mózgowym – towarzyszyła otwarciu Kina „Radość” w Dębicy. Powstało ono w budynku dawnego Kina „Kosmos”, a zatrudnienie tutaj znalazło 11 osób z różnymi niepełnosprawnościami.

To pierwsze takie kino w Polsce, jest częścią Zakładu Aktywności Zawodowej działającego przy Stowarzyszeniu „Radość”. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Podczas uroczystości inaugurującej działalność kina Powiat Dębicki reprezentowali starosta Piotr Chęciek i przewodniczący powiatowej rady Michał Maziarka.

- Tak sobie myślę, bo dzisiaj jest pierwszy dzień kiedy „Święta Ognia” jest w polskich kinach, że to jest bardzo piękne, że ja jestem właśnie w Dębicy i otwieram tym filmem kino, w którym będą pracować osoby z najróżniejszymi niepełnosprawnościami i będą po prostu równe, będą jednymi z nas i nie będzie podziałów kto jest lepszy i kto jest gorszy – mówiła Kinga Dębska, reżyserka filmu.

Statuetki, w tle slajd prezentacji mulimedialnejStarosta Dębicki przemawiaMarszałek Podkarpacki z grupą osóbOsoba w trakcie występu artystycznegoOsoba przemawiaSzyld z nazwą kina na ścianiaWejście do kinaNeon na ścianieStarosta Dębicki w trakcie rozmowyStół z jedzeniemStół z jedzeniem i kieliszkamiStarosta Dębicki w trakcie rozmowyGrupa osób na widowniGrupa osób na widowniGrupa osób na widowniOsoba w trakcie występu artystycznegoGrupa osób na widowniGrupa osób na widowniGrupa osób na widowniOsoba przemawiaMarszałek Podkarpacki przemawiaMarszałek Podkarpacki przemawiaMarszałek Podkarpacki składa gratulacjeMarszałek Podkarpacki składa gratulacjeStarosta Dębicki przemawiaWójt Gminy Żyraków przemawiaOsoba przemawiaOsoba w trakcie występu artystycznego