Święto Pieroga 2023 w Pustkowie

Kultura

Dziewięć stoisk z kilkunastoma rodzajami pierogów ulepionych przez panie z KGW w gminie Dębica i przygotowanych przez firmę Mateo, barwne zespoły folklorystyczne oraz wiele innych atrakcji - to w dużym skrócie Święto Pieroga, które odbyło się w Pustkowie.

Pierogowe świętowanie zorganizowano w ostatnią sobotę (16 sierpnia br.). Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców gminy i sąsiednich miejscowości. Powiat Dębicki reprezentował starosta Piotr Chęciek, który gratulował zwycięzcom rozegranych tego dnia konkursów i sam również wziął udział w zawodach jedzenia kartaczy na czas.