`Święty Jan Paweł II - Papież Wolności`

"Święty Jan Paweł II - Papież Wolności"

Kultura

10 września 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbył się koncert pt. "Święty Jan Paweł II - Papież Wolności" zorganizowany przez Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon. Był to drugi z cyklu dziewięciu koncertów poświęconych Ojcu Świętemu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Piotr Chęciek Starosta Dębicki.

Koncert był upamiętnieniem osoby Świętego Jana Pawła II. W trakcie 90-cio minutowego wydarzenia została przedstawiona rola Ojca Świętego w pokojowym oswobodzeniu Polski oraz szerzeniu uniwersalnych wartości takich jak Wolność, Solidarność i poszanowanie praw człowieka. Zespół wykonał 15 utworów muzycznych, które przeplatały się z historycznymi fragmentami wypowiedzi Świętego Jana Pawła II. Wśród wokalistów wystąpił Henryk Czich współzałożyciel i wokalista zespołu UNIVERSE.

Zdjęcia udostępnione przez Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon.