XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

Kultura

XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „English Song Competition” odbył się w piątek (31 marca br.) w Domu Kultury ŚNIEŻKA w Dębicy. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, którzy chcieli zaprezentować swoje talenty wokalne i językowe, wykonując piosenki w języku angielskim.

Prawie 40 młodych wykonawców rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: solista z klas 4-6 oraz solista z klas 7-8. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego. Wicestarosta Adam Pieniążek, zabierając głos, życzył uczestnikom powodzenia w konkursie i pomyślności w dalszej karierze wokalnej.

Komisja sędziowska oceniała występy pod względem technicznym i artystycznym, a zwycięzcy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Konkurs piosenki angielskiej miał na celu rozwijanie zdolności językowych uczniów, popularyzację kultury angielskojęzycznej oraz integrację społeczności szkolnej. Była to świetna okazja dla młodych ludzi do pokazania swojego talentu, a także zdobycia cennych doświadczeń scenicznych.

LAUREACI

Kategoria  klasy 4-6:

Magdalena Czerniak – SP Żyraków

Michał Wójcik – SP Kamienica Dolna

Kacper Stasiowski – SP Januszkowice

Eliza Markiewicz – SP Siedliska Bogusz

III miejsce

Zespół ”4 for U” – Emilia Drechny, Milena Nowak, Aleksandra Płaziak, Seweryn Płaziak – SP Brzostek

Wyróżnienia:

Malwina Pisarz – SP Wiewiórka