Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Zwiększenie bezpieczeństwa dzięki pieniądzom z rządowego programu Wł. Stasiaka

Zwiększenie bezpieczeństwa dzięki pieniądzom z rządowego programu Wł. Stasiaka

Oświata

100 tys. zł pozyskał Powiat Dębicki na wykonanie zadania „Zwiększenie bezpieczeństwa w obrębie przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1296R ul. Wielopolska w Dębicy". Całość inwestycji będzie kosztować 181 994 zł, jej realizacja potrwa do końca 2023 r.

Zadanie prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy. Wszystkie działania zaplanowano w ramach „Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. 

Podstawowym celem projektu jest podniesienie standardu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych na drodze powiatowej nr 1296R ul. Wielopolska przy Szkole Podstawowej nr 8 w Dębicy poprzez:
- doświetlenie istniejącego przejścia dla pieszych,
- montaż radarowego wyświetlacza prędkości,
- montaż kamery monitoringu,
- odnowę oznakowania pionowego i poziomego.

Przedsięwzięcie obejmuje również zajęcia edukacyjne w czterech szkołach podstawowych z udziałem mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy oraz OSP w Żyrakowie i w Stobiernej w celu popularyzacji prawidłowych zachowań na drodze oraz właściwych postaw w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

ZOBACZ TABLICĘ INFORMACYJNĄ

Grupa osóbPlansza informacyjna, w tle grupa osóbStrażacy prezentują sprzęt pożarniczyPrezentacja udzielania perwszej pomocyOsoby przechodzą na przejściu dla pieszych pod nadzorem policjantaPolicjant z grupą osób na chodnikuPrezentacja udzielania perwszej pomocy