Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

III Powiatowy Konkurs „Zwierzęta – lubię, szanuję, dbam”

III Powiatowy Konkurs „Zwierzęta – lubię, szanuję, dbam”

Oświata

W ubiegły czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu „Zwierzęta – lubię, szanuję, dbam”.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 22 uczniów z 6 szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundował Powiat Dębicki.

Podczas spotkania odbyły się prelekcje dotyczące zwierząt. Z wykładami wystąpili: pani Monika Kot, wyjaśniając sprawy związane z behawiorem zwierząt, pan Leśniczy Andrzej Trzeciak, który omówił kwestie związane z zachowaniem człowieka wobec dzikich zwierząt spotkanych w lesie. Pani Irena Nowak – prezes Fundacji Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie, przedstawiła rolę i zadania wolontariuszy pracujących w schronisku, aby zachęcić młodzież do współpracy. Pani Agnieszka Kobos – lekarz weterynarii opowiedziała o skuteczności sterylizacji w ograniczaniu niekontrolowanego rozmnażania zwierząt, prowadzącego do bezdomności,  roli szczepień przeciw wściekliźnie i zabiegów odrobaczających.

CZYTAJ INFORMACJĘ

Info i zdjęcia - ZSE Dębica

Link do prac: https://tinyurl.com/3konkursfilm