Już po raz 17. nagrodzono autorów najpiękniejszych szopek w powiecie

KulturaOświata

Radosna atmosfera towarzyszyła rozstrzygnięciu 17. edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jury musiało wybrać najpiękniejsze dzieła spośród blisko 80 prac. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczono dzisiaj w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

W obradach komisji konkursowej brali udział: ks. prałat Piotr Grzanka – Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, Ryszard Kucab – Kierownik Galerii Sztuki MOK w Dębicy, Magdalena Daniek z Galerii MOK oraz Anna Wilczyńska – Dyrektor Wydziału Edukacji i Agnieszka Mądro z Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Prace oceniano w dwóch kategoriach: 70 szopek w kategorii „szopka rodzinna” oraz sześć szopek w kategorii, gdzie wykonawcami prac byli uczniowie szkoły specjalnej oraz podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy w powiecie dębickim.

Przyznana została również Nagroda Kierownika Galerii Sztuki MOK oraz trzy Nagrody Publiczności dla  wykonawców szopek, których fotografie zebrały największą liczbę polubień na fanpage'u Powiatu Dębickiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Dębicki. Gratulacje i dyplomy zwycięzcy odebrali m.in. z rąk starosty Piotra Chęćka i wicestarosty Adama Pieniążka.

Wydarzenie uświetnił muzyczny akcent – utwór autorstwa Igora Herbuta „Wdzięczność” w wykonaniu Julii Sikory, pod kierunkiem Magdaleny  Białoruckiej-Ogorzolec z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Organizatorzy konkursu to Powiat Dębicki oraz Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

ZOBACZ ZDJĘCIA WSZYSTKICH SZOPEK