Laureaci powiatowego konkursu w Centrum Lotniczym w Chełmie

Oświata

Laureaci Powiatowego Konkursu Wiedzy Lotniczej, który odbył się w dniu 31.05.2023 r. w szkołach ponadpodstawowych powiatu dębickiego w ramach nagrody zwiedzili Centrum Lotnicze w Chełmie, w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych. Organizatorem wyjazdu oraz konkursu z ramienia Powiatu Dębickiego był Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy.

W wycieczce wzięli udział uczniowie z pięciu szkół: Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu, Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie oraz Zespół Szkół Nr 2 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego w Dębicy.

Uczniowie wraz z opiekunami panią Honoratą Salwą i panią Eweliną Żyłką zwiedzili Centrum Lotnicze w Chełmie, które jest jedną z Uczelni Wyższych kształcących w zakresie specjalności lotniczych. Młodzież mogła zobaczyć nowoczesne laboratoria wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, flotę statków powietrznych oraz lotnisko. Dużą atrakcją była również możliwość skorzystania przez uczniów z symulatora lotów, w którym można było poczuć się jak pilot sterujący statkiem powietrznym.

Zdjęcia udostępnione przez ZS nr 4 w Dębicy