Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Sukcesy uczniów „Kwiatka” w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach

Sukcesy uczniów „Kwiatka” w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach

InformacjeOświata

Mimo pandemii, związanych z nią utrudnień w organizowaniu oraz uczestniczeniu w konkursach i olimpiadach, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy odnieśli w bieżącym roku szkolnym liczne i znaczące sukcesy naukowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Jednym z nich jest Dominik Mosoń, tegoroczny absolwent Technikum Informatycznego, który został m.in. laureatem XV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Mikroprofesor”. Zajmując 3. miejsce, znalazł się w elitarnym gronie dziesięciu najlepszych w Polsce. Ponadto wywalczył I miejsce i tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”, a tym samym indeks na Politechnikę Łódzką.

Dominik zajął także V miejsce na świecie drużynowo w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym  „Code Quest” wraz z Patrykiem Lesiakiem i Damianem Kurkiem tegorocznymi absolwentami Technikum Informatycznego.

Wysokie miejsca zajęli też uczniowie klasy 3 Technikum Informatycznego:  Michał Zięba i Mateusz Ziobro, którzy zajęli kolejno drugie i ósme miejsce. Obaj otrzymali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces” oraz indeksy na Politechnikę Łódzką.

Damian Figura, Krystian Madej, Aleksander Stanoch i Juliusz Czechura z klasy 3 Technikum Informatycznego wywalczyli kolejno II, III, V i VII miejsce oraz tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym PING, a także indeks na dowolny kierunek studiów na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie.

Damian Kurek, do niedawna uczeń, a obecnie już absolwent Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, ma na swoim koncie liczne sukcesy naukowe. Tylko w bieżącym roku szkolnym uzyskał wysokie lokaty w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Są to: tytuł laureata XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA” oraz indeks na wszystkie uczelnie techniczne, tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej uprawniający go do przyjęcia bez egzaminów w szeregi studentów dowolnej uczelni technicznej w Polsce, tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu informatycznego PING oraz indeks na dowolny kierunek studiów na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie, a także V miejsce na świecie drużynowo w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym  „Code Quest”.

Wszystkim uczniom, ich nauczycielom, wychowawcom i rodzicom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia. Jesteśmy z Was dumni!

 

na podst. info. ZS nr 2

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w DębicyUczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy