Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

XVII Powiatowy Sejmik Ekologiczny

XVII Powiatowy Sejmik Ekologiczny

Oświata

XVII Powiatowy Sejmik Ekologiczny zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy oraz Powiat Dębicki odbył się 22 marca 2024 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy. W tym roku tematem dyskusji był „Las bogactwem naturalnym naszego powiatu” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy. Sejmik uroczyście otworzył wicestarosta Adam Pieniążek.

Tematyka tegorocznego sejmiku zbiegła się z 100. rocznicą powstania Lasów Państwowych. Stąd wśród prelegentów byli pracownicy Nadleśnictwa Dębica. Licznie przybyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych naszego powiatu wysłuchała z wielkim zainteresowaniem bardzo ciekawych wystąpień pana  Andrzeja Trzeciaka Leśniczego Leśnictwa Wolica, pani Klaudii Drzymały Podleśniczego Gospodarstwa Szkółkarskiego w Brzeźnicy oraz Piotra Zaremby Specjalisty SL ds. ochrony lasu.

Poruszone tematy dotyczyły gospodarki lasami, wycinki lasów i ich funkcji ochronnej, zastosowania drewna w życiu codziennym, jak również bardzo ciekawych i mało przez nas znanych grzybów, na które możemy się natknąć w naszych lasach. Duże zainteresowanie wzbudziła problematyka łowiectwa w Polsce wzbogacona o dygresje o łowiectwie w Australii. Młodzież została zachęcona do wędrówek po lasach naszego regionu i otrzymała cenne wskazówki w postaci mapy leśnego podróżnika. Na zakończenie pani dyrektor ZS Nr 4 Renata Zięba wręczyła wszystkim prelegentom podziękowania za przyjęcie naszego zaproszenia i ciekawe prelekcje.

Koordynatorkami tego przedsięwzięcia były pani Agnieszka Malinowska i pani Lucyna Maziarka, od strony informatycznej pani Marzena Kowalczyk, a dekorację przygotowała pani Marzena Kaszuba-Kloc. W organizacji sejmiku pomagała młodzież z Technikum z Kopernika.