XX Konkurs Ekologiczny w ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

Oświata

W dniu 14 czerwca 2023 r. odbył się XX Konkurs Ekologiczny „Ja i moje środowisko” dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowany przez Powiat Dębicki oraz Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu.

W tym roku uczestnicy przygotowali prezentacje nt. „Naszego wpływu na powstawanie i gospodarkę odpadami”. W konkursie wzięło udział 80 uczniów z całego powiatu.

Podczas finału konkursu laureaci wysłuchali wystąpień:
1. Wodociągów Dębickich o metodach zagospodarowania odpadów powstających na oczyszczalni ścieków.
2. Regionalnego wydziału Monitoringu Środowiska z GIOŚ w Rzeszowie o stanie zanieczyszczenia środowiska w powiecie dębickim.
3. Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Paszczynie o technologii wtórnego wykorzystania odpadów.

Nagrody ufundowane przez Powiat Dębicki wręczył laureatom wicestarosta Adam Pieniążek i Dyrektor Wydziału Edukacji Anna Wilczyńska.

Laureaci konkursu:
- Alicja Skowrońska SP nr 5 w Dębicy