CUBING WINTER DĘBICA 2024 w II LO

Sport

Ogromne emocje towarzyszyły zawodom w układaniu kostki Rubika na czas, które odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. CUBING WINTER 2024 zorganizowano w ostatni weekend (3-4 lutego 2024 r.). Podczas wydarzenia ustanowiony został nowy rekord Świata i Polski.

Magdalena Pabisz w konkurencjach: Clock wykręciła średni czas 4.35 s., natomiast w konkurencji 3x3x3 ułożyła kostkę w czasie 4.24 s. – są to nowe oficjalne rekordy świata wśród kobiet.

Marcelowi Politowiczowi w konkurencji Clock udało się rozpracować kostkę w średnim czasie 3.52 s. W konkurencji Megaminx Jan Zych osiągnął średni czas 32.79 s. Tym samym, zawodnicy pobili rekordy Polski.

Ponadto Martyna Jarosz uczennica II LO, zajęła czwarte miejsce w układaniu kostki 3x3x3 z zasłoniętymi oczami. Natomiast Maksymilian Kulas uczeń ZS nr 2, zajął drugie miejsce w konkurencjach 2x2x2 i Pyraminx oraz trzecie miejsce w konkurencji Skewb.

Zawody zorganizowane zostały przez Karola Zakrzewskiego delegata World Cube Association, Tomasza Jarosza członka Rady Rodziców II LO,  przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Zdjęcia udostępnione przez Organizatorów