Powiat, w którym
chce się żyć!

Deszcz nie przeszkodził w VII Dębickiej Czasówce

Sport

Kapryśna pogoda i chmury zwiastujące ulewę nie wystraszyły ani kolarzy, ani kibiców, którzy w niedzielę 30 maja 2021 zebrali się na starcie VII Dębickiej Czasówki o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego i Puchar Wójta Gminy Żyraków.

Dokładnie 28 minut i 5 sekund zajęło najlepszemu zawodnikowi przejechanie prawie 20-kilometrowej trasy, której start i finisz umiejscowiono w samym centrum gminy Żyraków. Cezary Wójcik z Latoszyna wywalczył Puchar Powiatu (kat. Open) oraz I miejsce w kategorii wiekowej M3 (31-45 lat). Drugi puchar zdobył natomiast Roman Pych z Dębicy, który startował w kategorii MTB (rowery górskie) i w niej zdobył najlepszy czas – 38,13 min.

W kategorii M4 wygrał Marian Gudz z Tarnobrzega (46<), w kategorii M1 najlepszy był Dominik Gorzynik z Tyczyna (<18), natomiast w kategorii M2 (19-32 lata) najlepszy był Łukasz Kusibab z Pustyni. Wśród kobiet (kat. Open) najlepsza była Patrycja Konefał z Kolbuszowej, która dystans 19.81 km przejechała w 32,34 min.

Powiat Dębicki reprezentował starosta Piotr Chęciek, który wywalczył czas 39,03 min, czyli 11. miejsce w kat. M4 oraz 63. w kategorii Open. W zawodach wziął udział także Zastępca Wójta Gminy Żyraków – Grzegorz Reguła, który trasę ukończył z czasem 37,53 min, co dało mu 59. miejsce w kat. Open i 27. w kat. M3.

Na starcie stawiło się 78 zawodników, których dopingowali zgromadzeni w Żyrakowie kibice. Organizatorami imprezy był Dębicki Klub Kolarski "Gryf", Powiat Dębicki oraz Gmina Żyraków.

ZOBACZ WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

Starosta DębickiUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerach(od lewej) Prezes Dębickiejgo Klubu Kolarskiego Gryf, Wicewójt Gminy Żyraków, Starosta Dębicki, Wójt Gminy ŻyrakówSpeaker zawodów przemawiaUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachStarosta Dębicki przemawia(od lewej) Prezes Dębickiejgo Klubu Kolarskiego Gryf, Wicewójt Gminy Żyraków, Starosta Dębicki, Wójt Gminy Żyraków, Uczestnicy VII Dębickiej CzasówkiZawodnik na lini startuZawodnik na lini startuStarosta Dębicki na lini startuUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachZawodnik na rowerzeZawodnik na rowerzeUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachSpeaker zawodów i zawodniczka na rowerzeUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachZawodnik na lini startuZawodnik na rowerzeZawodnik na rowerzeZawodnik na rowerzeZawodnik z Dębickiego Klubu Kolarskiego GryfZawodnicy sprawdzający tablice wynikówWójt Gminy Żyraków i Starosta DębickiPuchary i medale Starosta Dębicki i Wójt Gminy Żyraków z pucharami dla zwycięzcówSpeaker zawodów przemawiaUczestnicy VII Dębickiej Czasówki na rowerachWicewójt Gminy Żyraków i prezes Dębickiego Klubu Kolarskiego GryfStarosta Dębicki wręcza pucharZawodnik z pucharem na podiumWójt Gminy Żyraków Wręcza PucharZawodnik z pucharem na podiumWręczenie medali uczestnikom VII Dębickiej CzasówkiZawodnicy na podiumZawodnicy na podium