Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Sportowe nagrody dla Powiatu Dębickiego!

Sportowe nagrody dla Powiatu Dębickiego!

InformacjeSportInne

Dwie nagrody dla Powiatu Dębickiego odebrał wczoraj (30 września br.) w Rzeszowie Starosta Piotr Chęciek. Z Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego za rok 2018/2019 przywiózł II miejsce na Podkarpaciu za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz III miejsce za realizację programu Licealiady Młodzieży.

Wśród nagrodzonych znalazły się też inne samorządy, kluby i szkoły z powiatu dębickiego. Między innymi Gmina Żyraków została najlepszą gminą wiejską w kategorii realizacji programu WIM. W tej samej kategorii, spośród 634 rywalizujących szkół w województwie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy wywalczyła I miejsce. Natomiast II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy uplasowało się na IV miejscu w kategorii Licealiady, w której o podium walczyły 154 podkarpackie szkoły ponadpodstawowe.

Z kolei Uczniowski Klub Pływacki „Gryf” w Dębicy został drugim w województwie wśród najlepszych klubów pionu Szkolnego Związku Sportowego.

Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego przyznał również honorowe dyplomy "Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego". Odebrali je m.in. panowie: Paweł Konieczny, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 11 oraz Mariusz Matusik, wuefista w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy.  

 

Galeria zdjęć