Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

W Róży i Wiewiórce ruszy powiatowa inwestycja drogowa warta ponad 7,4 mln zł

W Róży i Wiewiórce ruszy powiatowa inwestycja drogowa warta ponad 7,4 mln zł

InformacjeInwestycje

W najbliższych tygodniach ruszy przebudowa drogi powiatowej nr 1180R Dębica – gr. powiatu Zdziarzec w Wiewiórce i Róży. Całość inwestycji ma kosztować dokładnie 7 427 648,69 zł, a przetarg na jej wykonanie wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna w Dębicy.

Ponad 3 mln zł z puli przeznaczonej na to zadanie (realizowane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy) stanowią pieniądze, które Powiat Dębicki otrzymał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kwoty finansują wspólnie Powiat oraz Gminy Czarna i Żyraków.

W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona przebudowa drogi Dębica – gr. powiatu Zdziarzec na dystansie o długości 2,6 km w Wiewiórce i Róży. 

Asortyment prac budowlanych przewidzianych do wykonania to m.in.: odwodnienie, przepusty, nawierzchnia jezdni, chodniki, zatoki postojowe i autobusowe, poszerzenia jezdni, skrzyżowania i zjazdy, oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie hybrydowe przejścia dla pieszych.

Finał realizacji inwestycji zaplanowano na maj 2023 roku.

Przebudowa drogi Dębica – gr. powiatu Zdziarzec na dystansie o długości 2,6 km w Wiewiórce i Różyprzebudowa drogi Dębica – gr. powiatu Zdziarzec na dystansie o długości 2,6 km w Wiewiórce i Różyprzebudowa drogi Dębica – gr. powiatu Zdziarzec na dystansie o długości 2,6 km w Wiewiórce i Różyprzebudowa drogi Dębica – gr. powiatu Zdziarzec na dystansie o długości 2,6 km w Wiewiórce i Róży