Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Wystartowały XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu w Dębicy

Wystartowały XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu w Dębicy

Sport

114 lekarzy z 17 izb lekarskich w całej Polsce rywalizuje podczas XIX Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu w Dębicy. Wśród nich jest troje zawodników z Dębicy. Zmagania pływaków na krytym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy ruszyły wczoraj (18 kwietnia br.), a dziś odbyło się oficjalne otwarcie sportowej imprezy. 

Mistrzostwa tradycyjnie już zostały zorganizowane przy wsparciu Powiatu Dębickiego. Jednym z członków komitetu honorowego wydarzenia został starosta Piotr Chęciek, który podczas dzisiejszego oficjalnego otwarcia zawodów uczestniczył w dekoracji zwycięzców wczorajszych pojedynków.

Program mistrzostw, oprócz pływackiej rywalizacji, obejmuje również konferencję naukowo-szkoleniową nt. najświeższej wiedzy z zakresu postępów w medycynie sportowej.

Patronat Honorowy:
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski

Komitet honorowy:
Starosta Dębicki Piotr Chęciek
Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk
Przewodniczący ORL w Rzeszowie Krzysztof Marchewka
Dyrektor ZOZ w Dębicy Przemysław Wojtys

Organizatorzy: Komisja  Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie, Komisja Sportu, Turystyki  i Kultury ORL w Rzeszowie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Polskie Towarzystwo Lekarskie Koło w Dębicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej, Urząd Miejski w Dębicy, Powiat Dębicki, MOSiR w Dębicy oraz dębicki Hotel GOLD.