Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Akademia Zawodowców w `Mechaniku`

Akademia Zawodowców w "Mechaniku"

InformacjeOświata

Zabawa, zdrowa rywalizacja i zmagania w różnych konkurencjach towarzyszyły uczniom szkół podstawowych z powiatu dębickiego podczas Akademii Zawodowców połączonej z Dniami Otwartymi Szkoły, które miały miejsce w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Powiat Dębicki podczas wydarzenia reprezentowali wicestarosta Adam Pieniążek oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Anna Wilczyńska.

Akademia to niekonwencjonalna forma poznania szkoły poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju aktywnościach związanych z zawodami, w jakich kształci szkoła.

W „Mechaniku” tego dnia odbył się również turniej, w którym wystartowali uczniowie Szkół Podstawowych Nr 2, Nr 8 i Nr 9 w Dębicy oraz szkół w Dobrkowie, Pustkowie, Róży i Żyrakowie.

Turniej obejmował następujące konkurencje:

1. Modelowanie przestrzenne na manekinie – Projekt sukni wieczorowej – konkurs z zakresu stylizacji i przemysłu mody.
2. Malowanie na sztalugach – Wykonanie plastycznego obrazu MÓJ DOM MARZEŃ – konkurs z zakresu budownictwa.
3. "Wykonanie spoiny pachwinowej VR " na urządzeniu vrtex 360 symulatorze spawalniczym - konkurs z zakresu spawalnictwa.
4. „Programowanie minirobota mobilnego mBot” – konkurs z zakresu mechatroniki.
5. Wykonanie kartki świątecznej metodą scrapbookingu – konkurs z zakresu grafiki i poligrafii cyfrowej.
6. "Generator wiatrowy" – konkurs z zakresu elektryki.
7. Turniej Motoryzacyjny – konkurs z zakresu mechaniki.
8.  Turniej e-sportowy League of Legends – konkurs z zakresu informatyki.

W każdej konkurencji nagradzane były trzy osoby, które zdobyły największą liczbę punktów.  Zwycięzcy, otrzymali nagrody indywidualne, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych „SZANSA” w Dębicy.

Zostały też wyłonione szkoły, których drużyny zdobyły największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach:

1 miejsce –Szkoła Podstawowa w Żyrakowie
2 miejsce –Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobrkowie.

Nagrodą główną dla zwycięskiej szkoły było urządzenie wielofunkcyjne, które ufundowane zostało także przez Stowarzyszenie „SZANSA”.

Podczas Akademii odbyło się także podsumowanie konkursów: „Bal 15-latki” oraz „Dżinsowe fantazje”, a imprezę ubogacił pokaz kolekcji uczennicy klasy IV Technikum przemysłu mody – Amelii Wilk, która w marcu tego roku została wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie „Kreacje - Prowokacje” w Radomiu.

Gratulujemy Zwycięzcom! Serdeczne dziękujemy Sponsorom oraz wszystkim gościom, uczestnikom i osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Zdjęcia (Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy)

Grupa osób na krzesłach w sali gimnastycznejDyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy przemawiaGrupa osób na krzesłach w sali gimnastycznejWicestarosta Dębicki przemawiaDyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy wręcza nagrodęModelki w trakcie pokazu modyGrupa osób przy stolikuNagrody na stoleOsoba przy sztaludzeOsoba gra w grę komputerowąSuknie na manekinachOsoba korzysta z wirtualnej spawarkiKartki świąteczne na stoleDyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy wręcza nagrodęDyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy wręcza nagrodęDyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy z nagrodzonymi osobamiGrupa osób z dyplomamiPlansza reklamowa