Gmina Czarna przekazała agregat prądotwórczy dla Tarnopola

Informacje

Gmina Czarna przekazała dzisiaj agregat prądotwórczy o mocy 65 kW mieszkańcom Tarnopola. W sytuacji, gdy trwają rosyjskie ataki rakietowe na ukraińską infrastrukturę energetyczną tego rodzaju maszyny są niezbędne, by pozbawieni energii elektrycznej Ukraińcy mogli korzystać z urządzeń pompujących wodę czy innych niezbędnych do życia sprzętów.

Transport urządzenia do Tarnopola był możliwy dzięki staraniom Wicestarosty Powiatu Dębickiego, który zorganizował odpowiednią logistykę.

- Bardzo szlachetna inicjatywa władz gminy Czarna. Agregat będzie służył lokalnemu zakładowi wodociągów. Cieszymy się, że możemy okazać solidarność i wsparcie naszym wschodnim sąsiadom – mówił podczas przekazania wicestarosta Adam Pieniążek.

- Jest to pierwszy tak duży dar od Polaków dla Tarnopola. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wasze wsparcie – nie kryła wzruszenia Ольга Шахін z Tarnopola.

Koparka podnosi agregatWójt Gminy Czarna przekazuje agregat Radnej Miasta TarnopolStarosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki, Wójt Gminy Czarna i Radna Miasta Tarnopol przy agregacieStarosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki, Wójt Gminy Czarna i Radna Miasta Tarnopol przy agregacieAgregat prądotwórczyAgregat prądotwórczyOsoby przy agregacieStarosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki i Radna Miasta Tarnopol przy agregacieWicestarosta Dębicki, Wójt Gminy Czarna i Radna Miasta Tarnopol przy agregacieStarosta Dębicki i Wójt Gminy Czarna przy agregacieStarosta Dębicki przemawiaRadna Miasta Tarnopol przy agregacieStarosta Dębicki, Wicestarosta Dębicki, Wójt Gminy Czarna i Radna Miasta Tarnopol przed masztami z flagamiWójt Gminy Czarna i Radna Miasta Tarnopol podpisują dokumentyWójt Gminy Czarna i Radna Miasta TarnopolKoparka podnosi agregatKoparka podnosi agregat