Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

The Master of Speech

The Master of Speech

Oświata

"The Master of Speech" to konkurs, który sprawdza sprawność mówienia w języku angielskim: polega na wygłoszeniu mowy i argumentacji jednego spośród dwóch wylosowanych tematów. Taką okazję 29 lutego 2024 miało 23 mówców reprezentujących 9 szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego.

Przemówienia poprzedził łamaniec językowy w wykonaniu wicestarosty Adama Pieniążka. Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego na czele z panią dyrektor Joanną Dymitrowską to organizator imprezy, która odbyła się Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest nauczycielka języka angielskiego Monika Cynar. Pierwsze dwie edycje odbyły się przed pandemią i już wtedy było wiadomo, że to ponadprzeciętne wydarzenie. Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez ścisłej współpracy całego zespołu nauczycieli języka angielskiego.

 W tym roku zagadnienia dotyczyły następujących zakresów tematycznych: dom, zdrowie, podróżowanie, państwo i społeczeństwo. W obrębie tych zagadnień powstało ponad pięćdziesiąt tematów, których uczestnicy nie znali wcześniej. Każdy mówca wylosował dwa tematy i decydował się na jeden, po upływie czasu na przygotowanie, wygłaszane było przemówienie. Następnie uczestnicy musieli się zmierzyć z pytaniami ekspertów. Jury w składzie: Anna Wojcieszyn, Barbara Porzuczek i Katarzyna Borla miało twardy orzech do zgryzienia. Poziom uczestników był fenomenalny, biegłość językowa, olbrzymia wiedza ogólna i niebywałe obycie sceniczne postawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Zwycięzcy to:

  1. Martyna Poznańska LO nr 2 w Dębicy
  2. Łukasz Czuchra LO nr 1 w Dębicy
  3. Gabriela Sówka ZS nr 2 w Dębicy

Również publiczność miała szansę zagłosować na najlepszego mówcę. Nagrodę publiczności dla Bartosza Knota z ZS nr 2 w Dębicy wręczyła i ufundowała Katarzyna Borla właścicielka szkoły językowej English Avenue. Imprezę uświetniły występy wokalne wykonane przez Emilię Cabaj, Nikolę Gawlik i Wiktorię Tworek. Ponadto Franek Mądro zaprezentował stand up ‘The Master of Disaster’, a uczniowie technikum informatycznego wystąpili w skeczu "Do you speak English”. Całe wydarzenie od początku do końca było przeprowadzone w języku angielskim. The Master of Speech - edycja 2024 przechodzi do historii, czekamy na konkurs w przyszłym roku.

 

 

info: ZS nr 2 w Dębicy