Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Miejskie eliminacje szkół średnich Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023

Miejskie eliminacje szkół średnich Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023

Oświata

Dwóch uczniów z I LO w Dębicy zakwalifikowało się do powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Eliminacje dla szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Dębicy zorganizowało Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

15 uczniów z pięciu dębickich szkół ponadpodstawowych we wtorek 7 kwietnia 2023 r. zmierzyło się z testem złożonym z 30 pytań dotyczących zagadnień ochrony przeciwpożarowej, a także umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, bezpieczeństwa powszechnego, historii i tradycji ruchu strażackiego.

Największą ilość punktów zdobył Michał Rak uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Druga lokata przypadła w udziale Antoniemu Rakowi z I LO, a trzecie miejsce zdobył Bartłomiej Łazowski z dębickiego "mechanika".

Nagrody dla uczniów najlepiej przygotowanych do testu wręczyli Kierownik Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy – st. kpt. Jan Moskal oraz wicestarosta Adam Pieniążek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki oraz gratulacje od organizatorów.

Zmagania powiatowe poprzedzające etap wojewódzki odbędą się w połowie kwietnia br.